Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Kategorie Newsów
Galeria
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 842
Najnowszy Użytkownik: AnitaT
Statystyka strony
Wyświetleń: Liczniki na stonę
Ostatnie Artykuły
Navidad czyli święta...
Halloween po meksyka...
Jak Meksykanki obcho...
Telenowela nie jedno...
Uspołecznieni - serc...
Na Forum
Najnowsze Tematy
Telenowele
Kochamm
Ranking najładniejsz...
Opinie
Zdjęcia z sesji
Najciekawsze Tematy
Zdjęcia z sesji [29]
Zdjęcia z sesji [23]
Zdjęcia z sesji [21]
Zdjęcia z sesji [19]
Ranking najładnie... [14]
Aktorki Latino
Abril Schreiber
Adamari Lopez
Adela Noriega
Adriana Campos
Adriana Fonseca
Adriana Louvier
Africa Zavala
Aisslin Derbez
Aleida Nunez
Alejandra Barros
Alejandra Lazcano
Alessandra Rosaldo
Blanca Soto
Mariana Torres
Monica Spear
Marlena Favela
Zuria Vega
Aktorzy Latino
Aaron Diaz
Abraham Ramos
Alejandro Chaban
Alex Sirvent
Juan Soler
Mark Tacher
William Levy
Telenowele
Bananowa młodzież
Chwytaj dzień
Cud miłości
Czerwony orzeł
Diabeł wie lepiej
Dom po sąsiedzku
Dwie twarze
Dziki kwiat
Eva Luna
Gorzka zemsta
Kiedy się zakocham
Kobiety morderczynie
Ktoś Cię obserwuje
Luz Maria
Lynch
Miłość i przeznaczenie
Młodzieńcza miłość
Morze miłości
Mój grzech
Nieposkromiona miłość
Osaczona
Paloma
Pieska miłość
Podwójne życie Angeliki
Pokojówka na Manhattanie
Popland
Santa Diabla
Teresa
Triumf miłości
Ukryta miłość
Violetta
Zakazane uczucie
Zaklęta miłość
Zakład o miłość
 
"Moje serce bije dla Loli". Poznaj bohaterów nowej telenoweli
Telenowele


"Moje serce bije dla Loli" to nowa telenowela, którą będzie można oglądać od 16 maja w TV Puls. To historia wielkiej miłości, której ciągle coś staje na przeszkodzie… W jednej z głównych ról występuje amerykański aktor i piosenkarz Jencarlos Canela. Poznajcie bohaterów serialu!

"Moje serce bije dla Loli" odcinek 1. - TV Puls, poniedziałek, 16.05.2016, godz. 16:10

"Moje serce bije dla Loli" to kolejna telenowela, która dołącza do oferty TV Puls. Premiera serialu odbędzie się 16 maja o godz. 16:10.

Telenowela opowiada historię Loli i Andresa, którzy od najmłodszych lat są w sobie zakochani do szaleństwa. Pomimo niechęci rodziców do ich uczucia, Lola i Andres wierzą, że ich miłość jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu.

Czy pomimo ciągłych przeszkód i prób rozdzielenia Lola i Andres będą razem?

Poznajcie bohaterów telenoweli "Moje serce bije dla Loli"!

Lola Volcan (Carmen Villalobos)

Lola została odrzucona przez matkę, gdyż została poczęta podczas zbiorowego gwałtu. Córka przypominała kobiecie o tym traumatycznym wydarzeniu.

Lola została wychowana przez ciotkę. Życie nauczyło ją być silną i niezłomną. Potrafi pokonać wszelkie przeszkody. Jedyną jej słabością jest miłość do Andresa.

Andres Santacruz (Jencarlos Canela)

Wychowany w bogatej rodzinie. Rodzice już dawno zaplanowali jego przyszłość - nie spodziewali się jednak, że ich syn ulokuje swoje uczucia w niewłaściwej dziewczynie. Santacruzowie zrobią wszystko, aby rozdzielić Andresa i Lolę.

Debora Noriega (Ana Layevska)

Zakochana w Andresie zrobi wszystko, aby zdobyć jego serce. Santacruzowie widzą ją jako swoją synową, ponieważ pochodzi z bogatej rodziny, jest piękna i wykształcona. Debora zaczyna spiskować z ojcem Andresa przeciwko Loli.

Chabela Volcan (Angelica Maria)

Ciotka Loli, która wychowywała dziewczynę. To dzięki Chabeli Lola stała się silną kobietą. Po śmierci ciotka jest Aniołem Stróżem Loli.

Marcelo Santacruz (Gerardo Murguia)

Ojciec Andresa, który za wszelką cenę chce zniszczyć Lolę. Jest dwulicowy: z jednej strony kochający ojciec, z drugiej zaś bezwzględny mafioso.

Daniel Santacruz (Mauricio Henao)

Rozpieszczony młodszy brat Andresa. Trwoni rodzinny majątek na przyjemności. Jego największym wrogiem jest starszy brat, któremu zazdrości szczęścia i talentu.

Diogenes (Alejandro Suarez)

Przyjaciel Chabeli, który po jej śmierci składa Loli propozycję nie do odrzucenia. Prawie trzykrotnie starszy mężczyzna proponuje dziewczynie małżeństwo...


ŹRÓDŁO: telemagazyn.pl
Dodał:  Wiola dnia 04 maj 2016         0 Komentarzy · 110 Czytań · Drukuj
 
 
Natalia Oreiro: jak dziś wygląda "Zbuntowany anioł"?
Notka
natalia-oreiro-2901-1920x1080.jpg

Natalia Oreiro była na początku XXI wieku jedną z najpopularniejszych aktorek w Polsce. Poza Lucelią Santos, która wcieliła się w rolę niezapomnianej niewolnicy Isaury, chyba żadna gwiazda południowoamerykańskiego serialu nie cieszyła się w naszym kraju tak wielką popularnością co odtwórczyni roli Milagros w "Zbuntowanym aniele". Jak dziś wygląda Natalia Oreiro?

Natalia Oreiro urodziła się 19 maja 1977 roku w stolicy Urugwaju, Montevideo. Jako szesnastolatka przeprowadziła się do Argentyny. Po serii niewielkich rólek, w 1997 roku otrzymała rolę w popularnej telenoweli "Ricos y Famosos" (w Polsce "Valeria"). Prawdziwym przełomem w jej karierze okazała się jednak główna rola Milagros w "Zbuntowanym aniele". Telenowelę sprzedano do 60 krajów świata, dzięki czemu tempa nabrała również wokalna kariera Natalii, śpiewającej główną piosenkę w produkcji. Oreiro zyskała dzięki serialowi ogromną popularność, także w naszym kraju - w 2002 roku była główną gwiazdą sylwestra w telewizyjnej Jedynce.

Dziś Natalia Oreiro ma 38 lat. W ostatnich latach latynoska gwiazda skupiła się przede wszystkim na karierze muzycznej. Cztery lata temu przyszedł na świat jej syn Merlín Mollo Oreiro. Jak wygląda "Zbuntowany anioł" 17 lat po zakończeniu serialu?


ŹRÓDŁO: film.onet.pl
Dodał:  Wiola dnia 04 maj 2016         0 Komentarzy · 109 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Odmienić los" odc. 129-140 ost.
Streszczenia odcinków


Odcinek 129

Ojciec Cayetano obiecuje Reginie, że sprawdzi, kto mieszka w pałacu postawionym na Alto del Yunque. Posiadłością interesują się również inni mieszkańcy, w tym bracia Galeano, którzy koniecznie chcą poznać właściciela domu. Rene próbuje skonstruować robota, który wejdzie na teren pałacu i przyjrzy się jego mieszkańcom. Natomiast komisarz Romero w rozmowie z Marcelo poleca mu, aby wreszcie zapomniał o Loli, ponieważ dziewczyna zniknęła już na zawsze z ich życia.

Odcinek 130

Lola wyznaje Marcie, że chciałaby pomóc niektórym mieszkańcom w Horneros, którzy są jej naprawdę bliscy. Spotyka także ojca Cayetano, którego niezmiernie cieszy widok dziewczyny. Lola obiecuje księdzu, że pozostanie taką osobą, jak dotychczas. Tymczasem Rene i Ricardo oglądają film nagrany przez robota na terenie posiadłości i wydaje się im, że lokatorzy wyglądają znajomo...

Odcinek 131

Silvana rozmawia z Priscilą i każe jej znaleźć sposób na poznanie nowych właścicieli pałacu na Alto del Yunque. Tymczasem Rene odkrywa, że jedną z osób mieszkających na terenie posesji jest Marta, ciotka Loli. Bracia Galeano postanawiają rozwikłać tajemnicę do końca i złożyć wizytę zamieszkałym w tej posiadłości. Marcelo natomiast obwieszcza matce, że spotkał Lolę. Lola tę samą informację przekazuje swojej ciotce. Dziewczyna cieszy się, ponieważ mężczyzna jeszcze się nie ożenił.

Odcinek 132

Priscila jest zaskoczona opryskliwym zachowaniem Marcelo, czym dzieli się ze swoją matką. Marcelo podkreśla też w rozmowie z Lorenzą, że jeśli jej jedynym marzeniem jest, aby zapomniał o Loli to na pewno się tego nie doczeka. Matka z synem decydują się też odwiedzić Juanę, Felisę i Nicolasę. Tymczasem bracia Galeano udają się do Alte del Yunque, aby zweryfikować kto tak naprawdę tam mieszka.

Odcinek 133

Ricardo doradza bratu, aby nie próbował po raz kolejny dowiedzieć się, czy Lola na pewno mieszka na terenie bogatej posiadłości. Rene jednak nie słucha go i udaje się w stronę posesji. Natomiast Marcelo próbuje dowiedzieć się w miasteczku więcej na temat miejsca pobytu Loli. Monica nie chce mu jednak zdradzić żadnych szczegółów. Gdy tylko mężczyzna wychodzi, dzwoni do Loli, by powiedzieć o wizycie Marcelo i jego pytaniach. Nicolasa odkrywa też, że Nacho ją zdradza.

Odcinek 134

Marta, ubrana bardzo luksusowo, przyjmuje wizytę Silvany i Priscili z zaskoczeniem. Kiedy kobiety zauważają Lolę na terenie posesji, zaczynają chorobliwie dyskutować o dziewczynie, sądząc, że jest pracownikiem gospodarstwa domowego. Twierdzą, że Marta powinna natychmiast ją zwolnić. Po opuszczeniu domu Priscila rozważa, czy gdzieś wcześniej nie widziała już twarzy właścicielki... Ciotka natomiast odbywa z Lolą poważną rozmowę i uważa, że Lola powinna zawalczyć o serce Marcelo, jeśli nadal go kocha.

Odcinek 135

Bracia Galeano zauważają, że Rene zniknął z domu. Podejrzewają, że udał się do Alte del Yunquo. Nie mylą się, ponieważ Rene zabrał ze sobą robota i ma zamiar jeszcze raz wkroczyć nim na posesję. Niestety tym razem Lola i Marta zauważają robota Momo i proszą Pablo, aby się tym zajął. Mężczyzna niszczy wynalazek Rene, a następnie próbuje schwytać chłopaka. Jednak nie zdąża i Rene ucieka. Lorenza próbuje też porozmawiać z Marcelo na temat, jej zdaniem, nietrafionego planu zaślubin z Priscilą.

Odcinek 136

Rodzina Galeano przyjeżdża do Alte del Yunquo, chcąc wyjaśnić, co właściciel zrobił Rene. Nicolasa prosi, aby to Marta z nimi porozmawiała, ponieważ w ten sposób będą mogli uniknąć kłótni. Tymczasem do miasta Horneros przyjeżdża Rudy Walpore. Matka poleca Priscili, aby była miła dla Rydy'ego, ponieważ jest on bardzo bogaty. Córka nie stosuje się do zaleceń i nie chce nawet obok niego stanąć. Natomiast Marcelo podejmuje ostateczną decyzję o rozmówieniu się z Priscilą.

Odcinek 137

Regina odbywa długą rozmowę z Lolą, tłumacząc jej, dlaczego ona i Lorenza tak bardzo siebie nienawidzą i tyle czasu prowadzą między sobą wojnę. Tłumaczy, że kiedyś cyganka wyczytała z ich dłoni, że jej przyjaźń z Lorenzą sprowadzi na nich śmierć, co szybko się spełniło... Następnie Marcelo i Lola udają się na spacer i mężczyzna wyjaśnia jej, dlaczego nie mógł spełnić wcześniej złożonej jej obietnicy o małżeństwie. Marcelo wyznaje jej miłość.

Odcinek 138

Lorenza martwi się sytuacją w domu. Widzi, że Priscila i Silvana są całkowicie pijane i niezdolne do rozmowy. Ponadto w ich domu przebywa jakiś nieznajomy, Rudolf. Ovidio uspokaja Lorenzę, aby nie przejmowała się zaistniałym zdarzeniem. Marcelo i Lola spędzają upojne chwile. Dziewczyna wyjaśnia też powód, dla którego została niesłusznie oskarżona o morderstwo Acquilesa. Kiedy para wychodzi z wody, odkrywa, że ich ubrania zostały skradzione, więc w pośpiechu, nadzy wracają do domu Loli.

Odcinek 139

Marcelo wraz z Lorenzą zwalniają pracowników zatrudnionych na terenie hacjendy przez Silvanę i Priscilę. Uznają, że pracownicy wybrani przez kobiety, są zupełnie nieużyteczni. Zwolnieni żądają wypłat od Priscili i Silvany, jednak kobiety stwierdzają, że nie są właścicielkami hacjendy i nie oddadzą im ani grosza. Tymczasem Marta poleca Javierowi, aby zapomniał o Loli. Natomiast Marcelo udaje się do domu Loli, ale Pablo nie zgadza się go wpuścić. Priscila próbuje tez powstrzymać małżeństwo Marcelo i Loli. Wyznaje Marcelo, że go kocha.

Odcinek 140

Marcelo znajduje Priscilę na podłodze w łazience. Mężczyzna zauważa jednak, że dziewczyna nie jest martwa, ale jedynie upozorowała swoją śmierć i zdenerwowany wyrzuca je z hacjendy. Priscila udaje się w akcie rozpaczy na posesję Alte del Yunquo, aby porozmawiać na temat Loli. Silvana namawia także Priscilę, aby przestała myśleć o Marcelo i poślubiła bogatego Rydy'ego, który wyznał, że jest w niej zakochany. Lorenza i Regina godzą się po wielu latach kłótni i nienawiści, a Marcelo i Lola na oczach całego miasteczka biorą ślub i będą żyli długo i szczęśliwie!

KONIEC


ŹRÓDŁO: telemagazyn.pl
Dodał:  Wiola dnia 03 maj 2016         0 Komentarzy · 135 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Odmienić los" odc. 105-128
Streszczenia odcinków


Odcinek 105

W 105. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Lola zgadza się towarzyszyć Aquilesowi. Regina naskakuje na mężczyznę. Emisja 4 kwietnia o godz. 13:05 w TV Puls.

Aquiles oznajmia Lorenzie, że on i Lola są rodziną. Priscila mylnie interpretuje jego słowa i myśli, że są kochankami. Silvana jest zaskoczona faktem, że Lola została z Aquilesem zamiast wrócić do domu Machadów. Nicolasa mówi Gaelanom, że Aquiles twierdzi, iż Lola należy do niego. Aquiles pyta Lolę, czy poszłaby popytać o paszę dla świń. Dziewczyna nie zgłasza sprzeciwu. Romano i Renato nie wierzą w to, że Lola oddała się Aquilesowi. Mieszkańcy Horneros są zaskoczeni, gdy Lola i Aquiles pokazują się razem. Regina zarzuca Aquilesowi, że upokarza publicznie Lolę. Starzec wyjaśnia, że Lola przyszła z nim z własnej woli.

Odcinek 106

W 106. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Lola broni dziadka przed Reginą. Aquiles nabiera zaufania do wnuczki. Emisja 4 kwietnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Lola zapewnia Reginę, że sama postanowiła zająć się pozyskaniem paszy dla świń Aquilesa. Aquiles żąda od Silvany i Priscili trzech milionów dolarów w zamian za wyrzucenie Loli z domu. Marcelo zwierza się matce, że wciąż kocha Lolę. Aquiles przekonuje się, że Lola szanuje łączące ich więzi krwi. Nicolasa dostaje silnych bóli. Wszyscy myślą, że zaraz będzie rodzić. Ostatecznie okazuje się, że to był fałszywy alarm. Pablo prosi ojca Cayetana o pomoc w wyrwaniu Loli z rąk Aquilesa.

Odcinek 107

W 107. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Na przekór Silvanie Priscila chce opuścić hacjendę i wrócić do Paryża. Emisja 5 kwietnia o godz. 13:05 w TV Puls.

Priscila wytyka Marcelowi, że oszalał z miłości do Loli. On sugeruje jej, żeby razem z matką opuściły hacjendę. Aquiles przychodzi do kościoła, by wyspowiadać się księdzu ze swoich grzechów. Decyzja o pozostaniu w domu Machadów staje się powodem kłótni Priscili z matką. Silvana upiera się, że nie powinny się z niego ruszać, chociaż jej córka jest innego zdania.

Aquiles wyznaje księdzu, że jest dziadkiem Loli. Lorenza próbuje zatrzymać Priscilę, gdy ta szykuje się do wyprowadzki. Marcelo proponuje matce, że odejdzie z domu, ale ona się na to nie zgadza. Priscila planuje sprzedać swoje ubrania Teodorowi i Agapicie, żeby zdobyć pieniądze na rozpoczęcie nowego życia z dala od hacjendy Machadów.

Aquiles prosi Lolę, żeby zamknęła się w swoim pokoju na całą noc. Priscila oznajmia matce, że chce wrócić do Paryża. Juana informuje Lorenzę i Marcela, że Priscila sprzedała swoje ubrania. Priscila nie słucha Marcela, gdy ten proponuje jej, żeby nie opuszczała domu w pośpiechu.

Odcinek 108

W 108. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Priscila opuszcza hacjendę. Marcelo wyrusza na jej poszukiwania. Emisja 5 kwietnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Javier przynosi Aquilesowi dokumenty, o które prosił. Nicolasa czyni wyrzuty Nachowi, że nie dotrzymał danego jej słowa o ślubie. On obiecuje, że zostaną małżeństwem po narodzinach ich dziecka. Ojciec Cayetano odwiedza Pabla, żeby opowiedzieć mu o tym, co spotkało Lolę. Prosi go również, by pokazał mu grób, który odwiedzili Lola i Aquiles. Ksiądz domyśla się, że w jego mogile spoczywają szczątki matki dziewczyny.

Aquiles opuszcza dom na kilka dni i zostawia Lolę samą. Przestrzega ją, by nie wpuszczała nikogo do środka. Elegancko ubrany wsiada do luksusowego samochodu i wyjeżdża na spotkanie z Javierem. Renato nie wierzy, gdy Romano donosi mu o tym, że widział Aquilesa odświętnie ubranego. Samotny pobyt w domu Aquilesa nie służy Loli – dziwne hałasy wywołują u niej poczucie strachu.

Silvana szuka córki, która wybiegła z domu w trakcie deszczu. Marcelo pomaga jej w poszukiwaniach. Ktoś puka do drzwi domu Aquilesa, lecz Lola, posłuszna poleceniu dziadka, nie wpuszcza go do środka. Marcelo odnajduje Priscilę i karci ją za dzienne zachowanie. Próbuje ją przekonać, żeby zrezygnowała z wyjazdu.

Odcinek 109

W 109. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Lola spotyka ciotkę Martę. Kobieta proponuje jej wyjazd do stolicy. Emisja 6 kwietnia o godz. 13:05 w TV Puls.

Marcelo i Priscila chowają się w domku przed deszczem. Silvana niepokoi się brakiem wieści o córce. Nacho próbuje ją uspokoić. Lola boi się, że w domu Aquilesa mieszka duch. Szybko okazuje się, że jest w nim także drugi lokator – jej ciotka Marta!

Marta oznajmia Loli, że wróciła, żeby zabrać ją do siebie. Ona odmawia, albowiem chce zostać, by opiekować się dziadkiem. Nacho wraca razem z Ovidiem z bezowocnych poszukiwań Marcela i Priscili. Marta opowiada Loli, o tym jak wyszła za mąż za mężczyznę, którego interesowały jedynie jego pieniądze i który ograbił ją ze wszystkich kosztowności.

Silvana nie może zasnąć. Idzie do pokoju Marcela i zastaje go w łóżku z Priscilą, o czym niezwłocznie zawiadamia Lorenzę. Marta próbuje namówić Lolę, żeby wyjechały razem do stolicy. Lorenza chce porozmawiać z synem o wydarzeniach z poprzedniej nocy. Silvana wytyka córce, że poszła do łóżka z kuzynem.

Odcinek 110

W 110. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Silvana zmusza córkę do wykorzystania okazji i poślubienia Marcela. Emisja 6 kwietnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Silvana żąda, żeby Marcelo poślubił jej córkę. Priscila wzbrania się przed ślubem bez miłości. Marta insynuuje Loli, że Aquiles maczał palce w śmierci jej ojca, ale dziewczyna jej nie wierzy. Priscila nie wie, czy powinna brać ślub z Marcelem. Matka wyjaśnia jej że to wielka szansa, której nie może zmarnować. Juana opowiada Nicolasie o tym, co dzieje się u rodziny Machado, za co otrzymuje surową reprymendę od Lorenzy. Aquiles wraca do domu z jedzeniem. Silvana naciska na córkę, żeby zajęła się ślubem z Marcelem zamiast tracić czas na robienie interesów z Agapitą.

Odcinek 111

W 111. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Marcelo podejmuje decyzję o poślubieniu Priscili. Emisja 7 kwietnia o godz. 13:05 w TV Puls.

Marcelo uprzedza Priscilę, że nawet po ślubie nie odda jej swojej duszy. Ona odpowiada, że nie pozwoli mu rozmyślać o Loli. Lola wspomina Aquilesowi o wizycie jej ciotki Marty. Starzec unosi się gniewem i oświadcza, że jeśli spotka ją na swojej drodze, zabije ją gołymi rękami. Nicolasa zdradza Galeanom, że Marcelo i Priscila zostali nakryci razem w łóżku. Nacho skarży się Marcelowi, że Nicolasa wciąż zawraca mu głowę ślubem i życzy mu, żeby nie spotkało go to samo z Priscilą. Marcelo oświadcza, że weźmie ślub tylko wtedy, kiedy będzie pewny swojej decyzji. Regina jest zaintrygowana tym, co powiedział jej Romano o Aquilesie. Aquiles próbuje pobić Martę, gdy spotyka ją w swoim domu. W rozmowie z komisarzem Fabián krytykuje postępowanie Loli. Marcelo oznajmia rodzinie, że postanowił pojąć Priscilę za żonę. Silvana raduje się na tę wiadomość. Lorenza składa synowi gratulacje.

Odcinek 112

W 112. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Aquiles składa Loli propozycję. Marta uskarża się na swój los. Emisja 7 kwietnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Aquiles oznajmia Marcie, że jeśli chce zostać w jego domu, będzie musiała pomagać Loli i jemu jako ich służąca. Juana rozgłasza wiadomość o ślubie Marcela z Priscilą. Priscila i Silvana naciskają na Marcela w kwestii wyznaczenia daty ślubu. On wyjaśnia im, że będą musiały zaczekać, aż ukończy studia oraz prace nad książką. Priscila nie jest z tego zadowolona.

Aquiles podsuwa Loli do podpisania dokumenty i dodaje, że jeśli złoży na nich swój podpis, może bardzo wiele zyskać. Marta skarży się Loli, że została bez pieniędzy i dachu nad głową, a do tego na niczym się nie zna. Aquiles gani ją za to, że nie wywiązuje się ze swoich obowiązków i przypomina, że jeśli nie będzie pracowała, wyrzuci ją z domu. Silvana uprzedza córę, żeby dbały o pozory i wmówiły wszystkim, że jej ślub będzie wielkim wydarzeniem. Teodoro wypytuje Priscilę o jej plany ślubne.

Odcinek 113

W 113. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Lorenza uprzedza Priscilę, że będzie musiała uszczęśliwić jej syna. Emisja 8 kwietnia o godz. 13:05 w TV Puls.

Aquiles mówi Loli, że jej ciotka będzie musiała udowodnić, że jest gotowa się dla niej poświęcić. Nacho insynuuje Marcelowi, że ślub z Priscilą może mu pomóc w zapomnieniu o Loli. On jednak uważa, że to niemożliwe. Lola mówi ciotce, że mieszkańcy Horneros nie mają pojęcia o łączącej jej więzi krwi z Aquilesem. Nacho zdradza Nicolasie, że Marcelo i Priscila pobiorą się w najbliższą sobotę.

Javier Canal szuka Aquilesa w jego domu. Kiedy go nie zastaje, odchodzi i zapowiada swój powrót. Felisa i Juana donoszą Aquilesowi o ślubie Marcela i Priscili. Marta insynuuje Loli, że Aquiles zamierza ją sprzedać. Silvana i Priscila potwierdzają Aquilesowi wiadomość o ślubie z nadzieją, że przekaże ją Loli. Regina mówi Aquilesowi, że przejmuje się losem Loli. Starzec wytyka kobiecie, że nie zainteresowała się dziewczyną, gdy ta znalazła się w potrzebie.

Romano i jego bracia planują zabrać Lolę siłą z domu Aquilesa. Lorenza uprzedza Priscilę, że będzie jej trudno zaakceptować ją w roli synowej i zobowiązuje ją do uszczęśliwienia Marcela. Baracia Gaelanowie jadą do Alto del Yunque z zamiarem porwania Lolę. Nieumyślnie ich celem pada Marta.

Odcinek 114

W 114. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Marta opowiada Loli o tym, że została porwana przez Galeanów. Emisja 8 kwietnia o godz. 14:05 w TV Puls.

Regina zauważa zniknięcie synów i wróży coś niedobrego. Rodzeństwo Galeanów odkrywa, że porwało niewłaściwą osobę. Kobieta przedstawia im się jako Marta, ciotka Loli, i zarzuca im próbę gwałtu. Nicolasa chwali się Reginie zakupami, jakie zrobiła razem z Nacho dla dziecka, ale ona ją ignoruje. Dopiero informacja o ślubie Marela z Priscilą przykuwa jej uwagę.

Marta opowiada Loli o tym, że próbowano ją porwać oraz opisuje sprawców. Lola domyśla się, że chodzi o synów Reginy. Regina dowiaduje się, że jej synowie byli w Alto del Yunque, gdzie spotkali ciotkę Loli. Lola odmawia podpisania dokumentów podsuwanych przez Aquilesa, gdyż nie ma do niego zaufania. Felisa donosi Marcelowi o przyjeździe Marty.

Aquiles zdradza Loli, że Marcelo i Priscila pobierają się w najbliższą sobotę i planują wydać przyjęcie weselne w stolicy. Smutek na twarzy dziewczyny daje Marcie do zrozumienia, że chciałaby być na miejscu panny młodej. Regina oznajmia synom, że Marcelo bierze ślub z Priscilą. Oni deklarują brak zainteresowania. Aquiles zapowiada Loli, że jej los wkrótce się odmieni…

Odcinek 115

W 115. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Marta odmawia spotkania z Lorenzą i Reginą. Emisja 11 kwietnia o godz. 13:05 w TV Puls.

Regina i Lorenza wybierają się do domu Aquilesa, żeby poznać ciotkę Loli. Esperanza i Virginia donoszą komisarzowi o ślubie Marcela z Priscilą. Marta nie chce rozmawiać ani Reginą, ani z Lorenzą. Aquiles siłą wyrzuca ją za drzwi. Lola biegnie pospiesznie zobaczyć, co się dzieje. Priscila pyta Marcela, czy po ślubie jej matka będzie mogła zamieszkać z nimi, gdyż są nierozłączne. Regina i Lorenza wdają się w sprzeczkę przed domem Aquilesa. Regina odradza z troski Marcelowi ślubu z Priscilą, która jest jej zdaniem tak samo zepsuta jak Silvana. Aquilesa nalega, żeby Lola wyrzuciła ciotkę ze swojego pokoju i uświadamia ją, że kobieta tylko ją wykorzystuje. Javier przychodzi do domu Aquilesa po odbiór dokumentów. Te jednak nie zostały podpisane przez Lolę…

Odcinek 116

W 116. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Nacha wydaje na świat córkę. Aquiles zdobywa zaufanie Loli. Emisja 11 kwietnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Priscila i Silvana zaczynają się buntować, gdyż ani Lorenza, ani Marcelo nie przejmują się ślubem. Nacho uprzedza Marcela, że jego matka poszła do domu Aquilesa, żeby poznać ciotkę Loli. Regina informuje synów, że pobyt w domu Aquilesa nie służy Loli, ani jej ciotce. Silvana i Priscila donoszą Lorenzie, że Marcelo rozmawiał z Reginą o swoim ślubie. Lorenza naskakuje na syna, a później wdaje się w kolejny spór z sąsiadką.

Nicolasa zaczyna rodzić. Silvana i Priscila przejmują się ślubnymi kreacjami. Marta namawia Lolę, żeby czym prędzej wyniosły się z domu Aquilesa. Romano oznajmia rodzinie, że Nicolasa urodziła córeczkę. Nacho cieszy się na widok swojej córki. Regina odwiedza Nicolasę i przywozi jej ubranka dla dziecka. Lorenza proponuje synowi, żeby odwołał ślub, jeśli nie chce go brać. Marcelo zapewnia ją, że nie zmieni zdania. Aquiles pragnie wręczyć wnuczce coś, co miał przy sobie przez całe życie. Lola nabiera do niego zaufania.

Odcinek 117

W 117. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Aquiles umiera. Marcelo widzi Priscilę w sukni ślubnej. Emisja 12 kwietnia o godz. 13:05 w TV Puls.

Lorenza nie aprobuje sukni ślubnej Priscilii, gdyż uważa, że jest w złym guście. Aquiles insynuuje Marcie, że nie ma dla niej miejsca w jego domu. Rozlega się awantura. Mężczyzna sięga po strzelbę i mierzy z niej do Marty. Virginia dzieli się z koleżankami swoim zdumieniem, iż Priscila i Silvania nie próbują zwrócić na siebie uwagi z powodu ślubu.

Lola wpada w przerażenie, gdy słyszy odgłos wystrzału. Biegnie do dziadka i znajduje go leżącego nieprzytomnie na ziemi. Marcelo widzi Priscilę w sukni ślubnej. Silvana obawia się, że to zły omen. Lola mówi ciotce, że powinny zawieźć Aquilesa do lekarza. Marcelo i Lorenza zatrzymują się w drodze do kościoła, by pomóc Loli, która wiezie rannego dziadka na ośle. Nacho stwierdza zgon Aquilesa.

Odcinek 118

W 118. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Lola i Marta składają wyjaśnienia w sprawie śmierci Aquilesa. Emisja 12 kwietnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Páfina i Custodia informują ojca Cayetana o śmierci Aquilesa. Juana mówi Felisie, że Priscila jest lepszą partią dla Marcela niż Lola. Virginia posądza Lolę o zabicie Aquilesa. Marta zacięcie broni bratanicy przed atakami ze strony Virgnii i Esperanzy. Priscila zaczyna histeryzować przed ślubem. Marcelo dowiaduje się od Gaelanów, że trwa dochodzenie wyjaśniające okoliczności śmierci Aquilesa. Lola myśli, że Marcelo zdążył już wziąć ślub z Priscilą. Marta uświadamia ją, że to niemożliwe, gdyż ksiądz jest na komisariacie.

Regina podejrzewa, że po śmierci Aquilesa wyjdą na jaw wszystkie jego sekrety. Esperanza myśli, że Lola celowo próbowała przeszkodzić Marcelowi w pobraniu się z Priscilą. Lola zaczyna akceptować myśl, że naprawdę ściąga na ludzi nieszczęścia. Lorenza namawia syna, żeby wyjaśnił swoją sytuację z Priscilą. Marta i Lola są przesłuchiwane w sprawie śmierci Aquilesa.

Odcinek 119

W 119. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Priscila myli Marcela z Nachem. Javier spotyka się z Lolą. Emisja 13 kwietnia o godz. 13:05 w TV Puls.

Regina wybiera się na komisariat, żeby wypytać o Lolę. Po przesłuchaniu Marta i Lola zostają zwolnione do domu. Marcelo dowiaduje się o tym od Nacha i nie kryje radości. Lola zapowiada ciotce, że nie opuści domu dziadka. Marta prosi bratanicę, żeby nie zostawiała ją samą. Priscila mówi Marcelowi, że żałuje, że zgodziła się na wyznaczony przez niego termin ślubu.

Marcie śnią się koszmary z Aquilesem. Javier i Lola spotykają się na osobności w celu podpisania dokumentów, które zostawił Aquiles. Marta nie ufa Javierowi. Javier uświadamia Lolę, że nie będzie musiała spłacać długów dziadka, lecz jako jedyna spadkobierczyni przejmie w posiadanie jego majątek. Priscila bierze Nacha za Marcela, podchodzi do niego, obejmuje i całuje.

Odcinek 120

W 120. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Lola i Javier wystawiają Martę na próbę. Emisja 14 kwietnia o godz. 13:05 w TV Puls.

Marcelo zauważa pomyłkę Priscilii. Marta ostrzega Lolę przed pochopnym podpisywaniem dokumentów, które podsuwa jej Javier. Lola jest zdumiona wielkością spadku, jaki zostawił jej Aquiles. Dochodzi do wniosku, że dziadek wiódł życie nędznika, żeby ukarać samego siebie za to, że nie kochał wystarczająco córki.

Fabián wzbrania się przed definitywnym zamknięciem baru. Marta próbuje dowiedzieć się od Loli, o czym rozmawiała z Javierem, ale ona nie zdradza jej żadnych szczegółów. Mówi jedynie, że dotyczy to jej przyszłości, a następnie oznajmia, że jeszcze tego samego dnia ich drogi się rozejdą. Silvana i Priscila naciskają na Lorenzę, żeby zwolniła Nacha. Ona odmawia.

Lola oświadcza Marcie, że dziadek zapisał jej w spadku fortunę, ale nie zamierza się z nią dzielić. Przypomina ciotce, że przez lata traktowała ją jak swoją służkę i wyrzekała się łączącego ich pokrewieństwa. Marta wyprowadza się z domu. Javier wręcza jej pieniądze, ale ona ich nie przyjmuje i mówi, że zależy jej wyłącznie na towarzystwie Loli. Później Javier i Lola zatrzymują ją, gdy idzie samotnie ulicą, i wyjaśniają, że chcieli wystawić ją na próbę oraz proponują, by wróciła do domu. Komisarz Romero oznajmia Lorenzie i Marcelowi, że prawdopodobnie Lola i Marta zabiły Aquilesa.

Odcinek 121

W 121. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Marcelo i Lola chcą wejść do domu Aquilesa. Lola wyjeżdża z Horneros. Emisja 15 kwietnia o godz. 13:05 w TV Puls.

Lola i Marta uczestniczą w pogrzebie dziadka. Ksiądz życzy Loli szczęścia na nowej ścieżce życia. Regina i Lorenza chcą się dostać do domu Aquilesa, ale policja im na to nie pozwala. Lola chce wrócić do domu Aquilesa po zdjęcia swojej matki. Javier zawozi ją i ciotkę Martę do hotelu. Lorenza i Marcelo postawiają wrócić do domu Aquilsa, żeby jeszcze raz go przeszukać. Priscila uważa, że najlepszym wyjściem dla Marcela jest wyjazd z Horneros, które wciąż przypomina mu o Loli. Razem z matką złoszczą się, gdy on i Lorenza nie zjawiają się na umówionej kolacji. Lola jest smutna z powodu wjazdu z miasteczka. Ciotka Marta ją pociesza i obiecuje, że nie zostawi jej samej.

Odcinek 122

W 122. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Pablo dowiaduje się, że Lola jest wnuczką Aquilesa. Emisja 18 kwietnia o godz. 13:05 w TV Puls.

Marcelo żegna się z matką oraz pozostałymi domownikami i wyjeżdża do stolicy. Virginia, Esperanza, Agapita i Teodoro myślą, że Lola i jej ciotka trafiły do więzienia za zabicie Aquilesa. Fabián mówi Esperanzie, że w domu Aquilesa ukryty jest skarb i wszyscy chcą go odnaleźć. Lorenza prosi komisarza o pozwolenie na wejście do domu Aquilesa. Ten uświadamia ją, że mieszkańcy Horneros już zdążyli włamać się do środka i wynieść z niego rzeczy.

Marta proponuje Loli, żeby obejrzały wszystkie własności jej dziadka. Kiedy Anselmo znajduje kufer, wszyscy myślą, że w środku znajduje się rzekomy skarb. Fabián wyjmuje broń, żeby odciągnąć tłum i sprawdzić zawartość kufra. Lorenza i Nacho także przyjeżdżają do domu Aquilesa, lecz przedzieranie się przez chmarę ludzi zniechęca ich do wejścia. Okazuje się, że wewnątrz kufra znajdują się jedynie stare, rdzewiejące rupiecie.

Priscila skarży się matce, że Marcelo w ogóle się nią nie interesuje. Silvana zwierza się córce, że chciałby odnaleźć skarb Aquilesa. Pablo odkrywa, że Aquiles jest dziadkiem Loli i mówi o tym Mónice. Marcelo przypomina sobie ostatnie słowa Loli…

Odcinek 123

W 123. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Priscila i Silvana powodują wypadek. Fabián planuje nowy interes. Emisja 19 kwietnia o godz. 13:05 w TV Puls.

Priscila i Silvana proszą Lorenzę o wypożyczenie samochodu na wyjazd do stolicy. Planują bowiem złożyć zamówienie na drogą suknię ślubną z Europy. Lola wspomina najważniejsze chwile swojego życia. Lorenza i bracia Galeanowie oferują Nachowi i Nicolasie swoją pomoc w urządzaniu się w nowym domu. Agapita i Teodoro chcą zmusić Fabiána do zamknięcia baru pod groźbą wniesienia skargi na policji. Komisarz także radzi mężczyźnie zwinąć kłopotliwy interes. Fabián wpada na pomysł rozkręcenia nowego biznesu.

W drodze powrotnej ze stolicy Priscila i Silvana potrącają rowerzystę i mają stłuczkę. Lorenza dowiaduje się, że obie trafiły do szpitala. Lola i Marta wyjeżdżają do Nowego Jorku. Lorenza sprowadza Silvanę i Priscilę do domu i zapowiada im, że będą musiały zapłacić za wyrządzone szkody oraz za zniszczenie samochodu.

Odcinek 124

W 124. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Marcelo nie potrafi zapomnieć o Loli. Silvana naskakuje na Agapitę. Emisja 20 kwietnia o godz. 13:05 w TV Puls.

Marcelo dzwoni do matki, żeby zapytać o Lolę. Priscila prosi Lorenzę o pozwolenie na zamieszkanie w pokoju Marcela. Fabián otwiera nowy salon mody w Horneros. Agapita chwali się Esperanzie i Virginii, że prowadzi wspólne interesy z Fabiánem. Javier pomaga Loli poznać odziedziczoną po dziadku firmę. Silvana i Priscila dowiadują się o sukcesie biznesowym Agapity. Nacho wraca do pracy w domu Machadów. Marcelo zwierza się Luisowi, że nie potrafi przestać rozmyślać o Loli oraz nie spocznie, dopóki jej nie odnajdzie. Marta uprzedza Lolę, że Javier wodzi za nią wzrokiem. Silvana uważa, że Agapita ją oszukała i namawia córkę, żeby poszły się z nią rozmówić. Lorenza uprzedza Priscilę, że nie zapłaci za jej suknię ślubną.

Odcinek 125

W 125. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Priscila postanawia odegrać się na Nachu i zastawia na niego pułapkę. Emisja 21 kwietnia o godz. 13:05 w TV Puls.

Priscila słyszy, jak Nacho mówi, że ona i jej matka wykorzystują zaręczyny oraz że Marcelo popełnił błąd, zgadzając się na ślub z nią. Próbuje się na nim odegrać i podstępem zwabia go do swojego pokoju. Najpierw kokietuje go, a gdy ten jej ulega, zaczyna krzyczeń i zgrywać z siebie ofiarę. Lorenza i Silvana dają się nabrać na jej sztuczkę. Regina i jej synowie domyślają się, że coś dziwnego dzieje się w domu Lorenzy. Lorenza nie wspomina synowi o incydencie z Priscilą i Nachem. Zostaje wydany nazkaz zburzenia domu Aquilesa. Priscila zaczyna się niecierpliwić z powodu ślubu z Marcelem. W domu Galeanów rozpoczyna pracę nowa służąca.

Odcinek 126

W 126. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Marta uprzedza Javiera, że Lola jest zakochana w innym mężczyźnie. Emisja 22 kwietnia o godz. 13:05 w TV Puls.

Romano zawiadamia rodzinę, że dom Aquilesa zostanie zburzony. Renato natomiast dzieli się plotkami na temat Loli, która zdaniem mieszkańców Horneros odsiaduje w więzieniu w stolicy wieloletnią karę pozbawienia wolności za zabicie Aquilesa. Nicolasa manifestuje przed Reginą swoje niezadowolenie z faktu, iż Nacho pracuje w kopalni. Lorenaza zapowiada Ovidiowi, że nie pozwoli na wprowadzenie więcej zmian na hacjendzie.

Marta daje do zrozumienia Javierowi, że zdążyła zauważyć jego zainteresowanie Lolą, dlatego uprzedza go, żeby nie robił sobie złudnych nadziei, bo jej bratanica jest zakochana w innym mężczyźnie. Lorenza deklaruje swoje wsparcie synowi, nawet jeśli oznaczałoby to zaakceptowanie Priscili w roli synowej czy pogodzenie się z ich wyjazdem. Javier uprzedza Lolę, że jej dom w Horneros jest skończony i może w nim zamieszkać. Marcelo przyjeżdża razem z Luisem do Horneros.

Odcinek 127

W 127. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Marcelo dowiaduje się, że Nacho stracił pracę z winy Priscili. Emisja 25 kwietnia o godz. 13:05 w TV Puls.

Lorenza naśmiewa się z powitania, jakie zgotowały jej synowi Priscila i Silvana. Regina nakazuje René pozbyć się Mema. Marcelo dowiaduje się, że Juana, Felisa i Nacho już nie pracują na ranczu. Jest zły na matkę, że o niczym mu nie powiedziała. Molí znajduje kolczyki, które kiedyś Romano sprezentował Loli. Chłopak zastanawia się, jak potoczyły się losy pięknej nieszczęśnicy.

Ovidio informuje Marcela, że Nacho stracił pracę z winy Priscili, która posądziła go o próbę gwałtu, zaś Juana i Felisa wyleciały za to, że stanęły po jego stronie. Silvana i Priscila zapraszają Marcela do nowo otwartej restauracji w miasteczku. On nie przyjmuje zaproszenia, gdyż ma do nich żal o to, co zrobiły. Postanawia samotnie udać się do miasteczka i spotkać z byłymi pracownikami. Najpierw szuka Nacha w jego domu, lecz zastaje tylko Nicolásę. Udaje mu się za to spotkać Juanę i Felisę. Obie kobiety przekonują go, że Nacho został niesprawiedliwie potraktowany.

Silvana i Priscila domyślają się, że Ovidio opowiedział Marcelowi o incydencie ze zwolnionymi pracownikami i postanawiają się z nim rozmówić. Ten oświadcza, że nie boi się ich, tak samo jak nie boi się mówić tego, co wie. Następnie idzie do Lorenzy i składa swoją rezygnację.

Odcinek 128

W 128. odcinku telenoweli „Odmienić los”: Lola wprowadza się z ciotką do rezydencji w Alto del Yunque. Emisja 26 kwietnia o godz. 13:05 w TV Puls.

Marcelo i Luis wybierają się obejrzeć nową rezydencję w Alto del Yunque. Marcelo próbuje dowiedzieć się od strażnika, kto jest jej właścicielem. Lorenza obwinia Silvanę i Priscilę o odejście Ovidia. Następnie próbuje przekonać Ovidia do zmiany zdania. Dzięki interwencji Marcela udaje jej się zatrzymać go. Marcelo nakazuje Silvanie i Priscili nie igrać ze służbą.

Lola przyjeżdża do rezydencji w Alto del Yunqe. Jest z niej bardzo zadowolona i pragnie zamieszkać w niej na stałe. Javier obiecuje Loli, że będzie o nią dbał. Kiedy próbuje skraść jej pocałunek, ona wychodzi do swojego pokoju. Priscila nie zgadza się zamieszkać z Marcelem po ślubie w Horneros. Marcelo rozmyśla o Loli. Lola idzie na cmentarz, by odwiedzić grób mamy i dziadka.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 03 maj 2016         0 Komentarzy · 107 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Oblicza miłości" odc. 91-116
Streszczenia odcinków


Odcinek 91


W 91. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Irene rozpacza po rozstaniu z Alonsem. Natalia ją pociesza. Emisja 4 kwietnia o godz. 15:00 w TV Puls.

Brigitte oznajmia Albertowi, że wprowadza się do mieszkania koleżanki, która wyjeżdża do Barcelony. Tadeo zabiera Irene z baru. Ona zwierza mu się, że pomyliła się co do Alonsa, gdyż zdradził ją z Kariną, a do tego dowiedziała się, że nie może mieć więcej dzieci. Alberto uświadamia Alonsa, że zbyt długo zwlekał z powiedzeniem Irene prawdy. Kiedy ten obwieszcza mu, że planuje opuścić Meksyk, próbuje wybić przyjacielowi pomysł z głowy – argumentuje że wyjazd oznaczałby ucieczkę przed samym sobą.

Lala przeraża się, gdy Diego otwiera oczy i wymawia imię Natalii. Irma ją uspokaja i zapewnia, że nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Irene zwierza się Natalii, że rzuciła Alonsa po tym jak odkryła jego zdradę. Natalia przyznaje się, że wiedziała o niewierności Alonsa oraz o tym, że planował wyznać jej prawdę. Irene nie pojmuje, dlaczego zdradził ją właśnie z kobietą, która zawsze próbowała ich rozdzielić.

Rodrigo pyta dziadka, dlaczego nie powiedział mu wcześniej o tym, że Irene ma córkę. Vicente przypomina sobie, że rozmawiał już o tym z Diegiem. Później starzec ostrzega Tiburcia, by nie ośmielał się rozmawiać z kimkolwiek o córce Irene, bo poniesie przykre konsekwencje.

Odcinek 92

W 92. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Irene nie chce rozmawiać z Rodrigiem i Natalią o swojej córce. Emisja 4 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls.

Brigitte jest zazdrosna o Rodriga i mówi mu, że nie chce dzielić się z nim z siostrą. Tiburcio pragnie oczyścić swoje sumienie i wybiera się w wizytą do ojca Juancho. Irene jest zdumiona, gdy Rodrigo pyta ją o jej córkę. Natalia wyjaśnia, że opowiedziała o niej narzeczonemu. Rodrigo przeprasza za niedyskrecję. Irene nie chce jednak rozmawiać na ten temat.

Hilda uprzedza Vicentego, że Tiburcio udał się gdzieś, by oczyścić swoje sumienie i najpewniej zdradzi jego sekret. Irene czyni wyrzuty ojcu z powodu tego, że powiedział Diegowi o jej dziecku. Tiburcio zapewnia Vicentego, że nie wyjawił niczego ojcu Juanchowi, a tematem ich rozmowy było Tuxpan. Ojciec Juancho dochodzi do wniosku, że Natalia jest córką Irene.

Odcinek 93

W 93. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Natalia chce zostać modelką. Rodrigo nie aprobuje jej wyboru. Emisja 5 kwietnia o godz. 15:00 w TV Puls.

Ojciec Juancho liczy na to, że Tiburcio potwierdzi jego przekonanie o tym, że Irene jest matką Natalii. Przy pierwszym spotkaniu z Natalią zasypuje ją pytaniami o jej relacje z Vicente i Irene. Dziewczyna przyznaje, że Carmen czuje się zazdrosna o łączącą ją wieź z Irene. Alonso oznajmia Vicentemu, że Rodrigo (a właściwie Diego) reaguje na bodźce oraz prosi o zgodę na wykonanie dodatkowych badań. Mężczyzna udziela mu jej.

Jaiba wmawia Abdulowi, że umawia się z innym mężczyzną, żeby wzbudzić w nim zazdrość. On posługuje się Ángelą, by osiągnąć ten sam efekt. Alonso złości się na widok Irene i Tadea razem. Tadeo wyjaśnia mu, że Irene nie spotyka się z nim, żeby się na nim odegrać. Uprzedza go również, by nie ważył się podnosić na niego ręki, bo Irene straci do niego resztę szacunku, jaka jej pozostała.

Natalia chce zostać modelką. Kiedy słyszy głos sprzeciwu Rodriga, oznajmia mu, że choć zostanie jego żoną, nie pozwoli się traktować jak niewolnica. Żeby ją zniechęcić, Rodrigo wytyka jej, że nie ma pojęcia o tej pracy. Brigitte dowiaduje się o planach Natalii i robi się zazdrosna.

Odcinek 94

W 94. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Natalia uspokaja Carmen, mówiąc że jest jej jedyną matką. Emisja 5 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls.

Carmen cieszy się na myśl, że Natalia będzie twarzą Eskendy oraz że zmusiła Diega (Rodriga) do zaakceptowania jej decyzji. Natalia skarży się matce, że Diego zachowuje się w sposób dwubiegunowy – raz jej wobec niej uprzejmy i troskliwy, zaś innym razem ordynarny. Carmen wspomina Natalii, że ojciec Juancho zagiął ją pytaniem o to, co by zrobiła, gdyby pojawiła się jej biologiczna matka. Natalia odpowiada, że znienawidziłaby ją.

Vicente oznajmia Irmie, że dał pozwolenie Alonsowi na wykonanie dodatkowych badań Rodrigowi (Diegowi) podczas gdy Diego (Rodrigo) i Natalia będą w podróży poślubnej. Irene jest zazdrosna o przyjaźń Tadea z Amandą. Tadeo dostrzega jej zazdrość i wykorzystuje to, by poprosić kobietę o nową szansę. Irene prosi go o czas na zagojenie ran po zerwaniu z Alonsem. Po przegranym meczu Eleazar musi służyć jako kelner we włoskiej restauracji oraz podać ciasto z pierścionkiem zaręczynowym do stołu, przy którym siedzą Gino i Carmen.

Odcinek 95

W 95. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Diego żałuje, że nie powiedział Natalii prawdy o istnieniu brata. Emisja 6 kwietnia o godz. 15:00 w TV Puls.

Irma uprzedza Rodriga, że jego dziadek wyraził zgodę na wykonanie badań Diegowi podczas jego miesiąca miodowego z Natalią. Rodrigo obiecuje zająć się tym problemem, żeby nie przysporzyć pielęgniarce problemów. Brigitte ma dość Alberta i zrywa z nim, chociaż nadal go kocha. Rodrigo planuje zabić brata. Irma nie zgadza się zostać jego wspólniczką w zbrodni. On próbuje zmusić ją groźbą do współpracy.

Lupita prosi Eleazara, żeby udaremnił kolejny ślub matki, lecz on załamuje ręce. Natalia wyjaśnia Lupicie, że Eleazar i Carmen są jedynie przyjaciółmi, lecz dziewczynka uważa inaczej i najchętniej widziałaby Eleazara w roli ojca. Alonso radzi Eleazarowi, żeby się nie poddawał i walczył o Carmen. Eleazar sugeruje mu, żeby dał sobie szansę z Kariną, ale ona zapiera się przed wiązaniem z kobietą, którą obwinia o rozpad związku z Irene. Diego wyrzuca sobie w twarz, że nie ukrył przed Natalią prawdę o istnieniu brata bliźniaka.

Odcinek 96

W 96. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Irene dowiaduje się, że jej córka żyje. Wytyka ojcu, że ją okłamał. Emisja 6 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls.

Irma podaje Diegowi środek usypiający. Gino zwraca się z pretensjami do Eleazara o to, że zrujnował jego kolację z Carmen. Ojciec Juancho naciska na Tiburcia, żeby powiedział Irene i Natalii prawdę. Rosario zakazuje Marze przyjaźnić się z Ángelą i policzkuje ją. Ojciec Juancho musi interweniować. Gino oświadcza się Carmen i zostaje przyjęty.

Irene informuje ojca, że rozstała się z Alonsem, a teraz mieszka u Tadea. Vicente nie rozumie, dlaczego zamiast wrócić do domu, zamieszkała u człowieka, który porzucił ją, gdy była w ciąży. Irene wyjaśnia mu, że tak naprawdę wcale nie została porzucona. Gino oznajmia synowi, że Carmen zgodziła się zostać jego żoną. Carmen chce, żeby przyszły mąż zabrał ją i Paola do Sycylii. Gino nie jest zadowolony z tego pomysłu, gdyż obawia się spotkania z obecną żoną.

Irene uświadamia ojca, że nie może mieć więcej dzieci, a jedyne, które porodziła zmarło i nawet nie wie, gdzie zostało pochowane. Tiburcio wyjawia Irene, że jej córka żyje. Vicente potwierdza jego słowa i dodaje, że Tiburcio porzucił niemowlę w sierocińcu w Poza Rica. Irene zapowiada ojcu, że zapłaci za to, co zrobił.

Odcinek 97

W 97. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Irene wierzy, że odnalazła córkę i wpada w ekscytację. Emisja 7 kwietnia o godz. 15:00 w TV Puls.

Eleazar dowiaduje się o ślubie Carmen z Ginem i jest mu z tego powodu smutno. Irene i Tadeo postanawiają odszukać ich córkę w Poza Rica. Rodrigo mówi Irmie, że jest przekonany o tym, iż jego dziadek wie, kim jest oraz gdzie przebywa jego wnuczka, lecz ukrywa informacje, gdyż nie chce dzielić się z nią swoim majątkiem.

Ojciec Juancho wybiera się z Marą na rozmowę z jej matką. Znajdują rzeczy dziewczyny spakowane w worku na śmierci i wystawione za drzwi. Eleazar zaręcza się z Kimberly. Luz nie cieszy się z tego faktu, a Lupita zaczyna płakać. Carmen także przygląda się scenie ze smutkiem. Rodrigo jest zaskoczony, gdy spotyka w domu drugą pielęgniarkę i pyta o Irmę. Hilda wyjaśnia mu, że ta poleciała do Miami w odwiedziny do chorej ciotki.

Irene i Tadeo przyjeżdżają do Poza Rica i rozpoczynają poszukiwania córki od wizyty w serocińcu. Dowiadują się, że tylko jedna dziewczynka trafiła do ośrodka we wskazanym przez nich czasie. Irene jest przekonana, że chodzi o jej córkę.

Odcinek 98

W 98. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Irma wraca do pracy w domu Vicentego. Emisja 7 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls.

Dyrektorka sierocińca informuje Irene i Tadea, że z powodu pożaru nie ma dostępu do dokumentów, które pomogłyby wskazać im rodzinę, która zaadoptowała ich córkę. Tadeo przysięga Irene, że poświęci resztę swojego życia na odnalezienie ich córki. Ojciec Juancho prosi Paola, żeby pomógł Marze w znalezieniu szkoły, w której będzie mogła dokończyć naukę. Carmen nie chce dłużej mieć Eleazara za wspólnika. On nie sprzeciwia się jej decyzji. Proponuje jedynie, by zachowali się jak dorośli ludzie i pozostali przyjaciółmi.

Rodrigo odnajduje Irmę, uderza ją i zabiera ze sobą. Irene zgadza się zostać żoną Tadea, by dotrzymywać mu towarzystwa. Alonso oferuje Irene swoją pomoc w poszukiwaniach córki, lecz ona odrzuca ją. Irma budzi się w mieszkaniu Brigitte. Jest związana. Rodrigo zmusza ją do wyjawienia formuły na środek, który podaje Diegowi. Grozi, że jeśli tego nie zrobi, poda jej truciznę. Odbiera jej pieniądze i oświadcza, że od teraz będzie musiała się zadowolić jedzenia i dachem nad głową.

Rosario mówi ojcu Gervasiowi, że jej córka odeszła z domu i zamieszkała u ojca Juancho. Insynuuje, że ksiądz zaleca się do Mary. Ojciec Gervasio obiecuje, że zajmie się sprawą. Ojciec Juancho wyjaśnia mu, że Rosario wyrzuciła córkę na bruk i czuł się w obowiązku przygarnąć ją na plebanię. Irma wmawia Vicentemu, że jej ciotka umarła i nie musi już do niej lecieć.

Odcinek 99

W 99. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Irene i Tadeo biorą ślub. Rodrigo gnębi Brigitte tuż przed sesją. Emisja 8 kwietnia o godz. 15:00 w TV Puls.

Brigitte gniewa się na Rodriga za to, że sprowadził do domu Irmę. Irene żąda od Tiburcia więcej informacji. Chce wiedzieć, w którym sierocińcu została porzucona jej córka lub przez kogo została zaadoptowana. Jednakże on nie może wydusić z siebie ani słowa. Irene prosi Natalię i Rodriga, żeby zostali jej świadkami na ślubie z Tadeem. Oni zgadzają się, choć nie kryją zdziwienia jej decyzją o ślubie z innym mężczyzną niż Alonso.

Natalia uprzedza Alonsa o planach Irene. Wskazuje mu miejsce, w którym odbędzie się ślub oraz godzinę. Alonso prosi ją, żeby opóźniła ceremonię. Natalia namawia Irene do odwołania ślubu, ale ona jej nie słucha i prosi, żeby jej zaufała. Mimo wszystko podejmuje próby przerwania ceremonii. W jej trakcie udaje omdlenie.

Alejandro składa wizytę Vicentemu i oznajmia mu, że przychodzi z polecenia Tadea, który płaci za jego pomoc w odnalezieniu córki. Vicente oferuje mężczyźnie trzykrotną wartość honorarium, jakie otrzymuje od Tadea w zamian za to, że on pierwszy dowie się o jego odkryciach. Alonso spóźnia się do urzędu stanu cywilnego. Irene i Tadeo pobierają się. Natalia przeprasza Irene za to, że powiadomiła Alonsa o ślubie. Rodrigo dokucza Brigitte, gdy przypomina jej o nieudanym występie na wybiegu.

Odcinek 100

W 100. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Irene i Natalia odwiedzają Tiburcia. Mężczyzna denerwuje się. Emisja 8 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls.

Tadeo mówi Irene, że jest mu przykro, że Natalia go nie akceptuje. Rodrigo podziwia Natalię podczas sesji zdjęciowej. Brigitte robi się zazdrosna, gdyż chciałaby, żeby chłopak oglądał się tylko za nią. Ojciec Juancho powtarza Marze to, co jej matka usiłowała wmówić biskupowi. Dziewczyna mówi księdzu, że otrzymała ofertę pracy i mieszkania od Gina i jest skłonna ją przyjąć. On powstrzymuje ją przed pospiesznym podjęciem decyzji.

Eleazar lamentuje na faktem, że oświadczył się Kimberly. Tadeo zaprasza Natalię na kolację, żeby mogła go lepiej poznać. Detektyw informuje Vicentego, że Alonso także zatrudnił go do pomocy w poszukiwaniach córki Irene. Rodrigo nie rozumie, dlaczego jego dziadek jest zainteresowany odnalezieniem wnuczki. Vicente wyjaśnia, że chce jako pierwszy zwrócić Irene jej córkę, żeby zdobyć jej przebaczenie.

Marcelo chwali Natalię za jej umiejętności na wybiegu. Gino przypadkiem spotyka Lu Chonga, lecz nie odpowiada na jego pozdrowienie. Następnie wyjaśnia Carmen, że zrobił to, żeby pozbyć się natręta. Tiburcio denerwuje się, gdy Irene i Natalia przychodzą do niego z wizytą. Pielęgniarka uświadamia je, że ich obecność szkodzi Tiburciowi i wyprasza je za drzwi.

Odcinek 101

W 101. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Rodrigo dowiaduje się, że Irene jest matką Natalii. Emisja 11 kwietnia o godz. 15:00 w TV Puls.

Vicente zwraca się z pretensjami do Tadea o to, że wziął ślub z Irene za jego plecami. Ten wytyka teściowi, że nie powinien zgrywać obrażonego po tym, ile cierpienia przysporzył córce. Vicente zapowiada, że nigdy nie zaakceptuje go w swojej rodzinie i zmusza do wyjścia. Carmen uprzedza Gina, że jeśli ją oszuka, nigdy mu tego nie wybaczy. Ojciec Omar zawiesza księdza Juancha w obowiązkach z powodu skargi Rosario. On i Mara muszą znaleźć dla siebie kąt poza plebanią.

Tiburcio dyktuje Hildzie zdanie, w którym wyjawia prawdę o tym, że Natalia jest córką Irene. Pielęgniarka uważa, że pacjent postradał zmysły i nikomu o tym nie mówi. Ángela oferuje Marze gościnę w swoim domu. Rosario próbuje zmusić córkę do powrotu, lecz Ángela skutecznie jej to uniemożliwia. Ojciec Juancho informuje Natalię i Rodriga, że nie będzie mógł udzielić im ślubu. Rodrigo znajduje kartkę z wiadomością, którą Tiburcio podyktował Hildzie.

Odcinek 102

W 102. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Rodrigo i Natalia pobierają się. Brigitte znajduje zdjęcie bliźniaków. Emisja 11 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls.

Rodrigo zamierza upewnić się, czy Irene faktycznie jest matką Natalii i dopiero wtedy powiedzieć ciotce prawdę. Irma wytyka Rodrigowi, że czuje się gorszy od brata, dlatego uzurpuje jego miejsce, gdyż sam nigdy nie zdobyłby Natalii. Rodrigo zapiera się, że jest dużo lepszy od Diega.

Rodrigo prosi Tadea, zamiast Alonsa, żeby został świadkiem na jego ślubie. Alonso odbiera to jako zemstę za to, że zakochał się w jego ciotce. Brigitte znajduje zdjęcie Diega i Rodriga i żąda wyjaśnień. Rodrigo wmawia jej, że to fotomontaż. Między kochankami dochodzi do kłótni.

Natalia i Rodrigo (który podaje się za Diega) biorą ślub cywilny. Tymczasem Diego otwiera oczy i dowiaduje się od Irmy, że jego brat właśnie żeni się z Natalią, po czym pozostaje ponownie uśpiony.

Odcinek 103

W 103. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Natalia dowiaduje się, że Diego ma brata bliźniaka. Emisja 12 kwietnia o godz. 15:00 w TV Puls.

Vicente konsultuje się z Alonsem w kwestii środka rozluźniającego, który podawany jest jego wnukowi. Lekarz jest zdziwiony, albowiem w dokumentacji medycznej nie ma żadnej wzmianki na ten temat i dodaje, że w obecnym stanie pacjent go nie potrzebuje. Irma wyjaśnia Vicentemu, że podaje Rodrigo ów środek przed wykonaniem masażu. Alonso prosi ją o sporządzenie listy podawanych lekarstw wraz z wielkością dawek.

Brigitte pyta Alberta, czy Diego ma brata bliźniaka. Ten odpowiada, że tak i opowiada jej historię braci. Rodrigo zabiera Natalię do pokoju swojego brata i mówi jej, że odkąd został pobity w Tuxpan, nie wybudził się ze śpiączki. Dodaje, że stało się to w dniu, w którym wybrano ją królową oraz zapowiada, że zemści się na tych, którzy zniszczyli jego bratu życiu. Natalia uświadamia sobie, że to nie Diego, lecz Rodrigo próbował ją zgwałcić i obawia się represji Diega (a właściwie Rodriga).

Eleazar skarży się Alonsowi, że zmęczył się towarzystwem Kimberly. Nie chce jednak złamać danego jej słowa, dlatego prosi przyjaciela, by był świadkiem na jego ślubie. Rodrigo próbuje uwieść Natalię.

Odcinek 104

W 104. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Natalia radzi się księdza w sprawie Diega i Rodriga. Emisja 12 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls.

Rodrigo próbuje zaciągnąć Natalię do łóżka, lecz ona rozpoznaje w nim niedoszłego gwałciciela i przeraża się. Brigitte pragnie się dowiedzieć, dlaczego Rodrigo ukrył przed wszystkimi istnienie brata bliźniaka. On wpada w złość i nie udziela jej żadnych wyjaśnień. Natalia wyznaje księdzu, że bliźniaczy brat Diega próbował ją zgwałcić, a teraz leży nieprzytomny w śpiączce, a Diego pała nienawiścią do sprawców napaści. Ojciec Juancho przypomina dziewczynie, że ona i Andrés działali w obronie własnej.

Parafianie proszą biskupa o przywrócenie do obowiązków księdza Juancha. Mara przyznaje się, że jej złożyła fałszywe oskarżenia. Lupita mówi Eleazarowi, że podsłuchała jak Gino obiecał jej matce, że zamieszkają w Kanadzie i prosi go, żeby temu zapobiegł. Rodrigo czyni wyrzuty Natalii, że wyszła bez słowa. W odwecie ona wytyka mu, że nie wrócił na noc do domu i żąda rozwodu. Vicente prosi wnuka, żeby zakazał żonie wchodzenia do pokoju brata.

Odcinek 105

W 105. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Lupita ucieka z domu. Alonso wysłuchuje historii Natalii. Emisja 13 kwietnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Kimberly sprowadza koleżanki do domu Alonsa, żeby podnieść go na duchu. Ten wyrzuca je za drzwi. Rodrigo zawiadamia Irene, że Natalia poznała już prawdę o tym, że ma barat bliźniaka i bardzo się przestraszyła. Irene uważa, że powinien był uprzedzić ją dużo wcześniej. Lupita wyrusza na poszukiwanie ciotki Gina, żeby przeszkodzić mu w poślubieniu matki. Carmen dowiaduje się z liściku o planach córki i prosi Eleazara o pomoc.

Diego powstrzymuje Irmę, gdy ta próbuje podać mu kolejną dawkę środka usypiającego i nakazuje jej wezwać Natalię. Irene wyjaśnia Natalii, że ukrywała przed nią prawdę na prośbę Diega. Natalia wyznaje jej, że ostatnio Diego zachowuje się jak Rodrigo. Irene przyznaje jej rację.

Tadeo prosi doktora Riestrę, by pomógł mu pożyć dłużej, albowiem pragnie odnaleźć córkę. Natalia opowiada Alonsowi o tym, jak Rodrigo próbował ją zgwałcić, a jej przyjaciel uderzył go w głowę, przez co ten teraz leży w śpiączce. Mówi mu także, że odkąd Diego wrócił z podróży z Monterrey, bardzo dziwnie się zachowuje…

Odcinek 106

W 106. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Tadeo jest zazdrosny o Irene. Natalia ucieka przed Rodrigiem. Emisja 14 kwietnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Irene namawia Diega (Rodriga), żeby miał więcej wyrozumiałości dla żony, jeśli naprawdę ją kocha. Lupita szuka w mieście Puebla Lucrecii, która może pomóc jej w udaremnieniu ślubu Gina z Carmen. Natalia zwierza się Alonsowi, że dotąd nie oddała się Diegowi. Alonso i Irene rozmawiają na temat zmiany zachowania Diega. Alonso prosi Irmę o przygotowanie próbki krwi Diega. Ta natychmiast zawiadamia o tym Rodriga. Tadeo złości się na Irene za to, że poszła z Natalią do gabinetu Alonsa. Rodrigo próbuje zmusić Natalię do seksu. Ona wymyka mu się i ucieka do domu Tadea i Irene. Lupita informuje Eleazara, że Gino miał w przeszłości problemy z policją. Ten prosi Moralesa, żeby go prześwietlił.

Odcinek 107

W 107. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Irene i Alonso podejrzewają, że Diego cierpi na rozdwojenie jaźni. Emisja 15 kwietnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Rodrigo szuka Brigitte w jej mieszkaniu i mówi jej, że Natalia ponownie go odtrąciła. Natalia prosi Irene i Tadea o pomoc. Irene dzwoni po Alonsa. Gino proponuje Carmen, że porozmawia z Lupitą na osobności i dowie się, dlaczego uciekła z domu. Jednakże dziewczynka nie chce mu niczego zdradzić i prosi jedynie, by wstawił się za nią u matki.

Natalia opowiada Alonsowi o tym, dlaczego uciekła przed Diegiem oraz zwierza się ze swoich obaw. Alonso porównuje zachowanie Diega do Rodriga i wspólnie z Irene podejrzewają, że chłopak może cierpieć na rozdwojenie jaźni. Natalia prosi ich o więcej informacji na temat osobowości Rodriga.

Alonso odkrywa, że próbka krwi wysłana do badań nie należy do Rodriga. Postanawia osobiście wejść do domu Cáceresów i pobrać pacjentowi krew do analizy. Brigitte i Rodrigo idą do łóżka. Po wszystkim chłopak odwozi ją do Caprico. Karina przyłapuje ich razem i czyni wyrzuty Rodrigowi. Rodrigo dowiaduje się, że Natalia spędziła noc poza domem i jedzie po nią do domu teściowej.

Odcinek 108

W 108. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Alonso demaskuje Rodriga. Rodrigo umyślnie powoduje wypadek. Emisja 18 kwietnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Irma odkrywa, że Alonso pobrał od Rodriga (Diega) próbkę krwi do badań i w obawie przed tym, że ten może dowiedzieć się o zamianie braci, rzuca się do ucieczki. Alonso wraca do domu Cáceresów i prosi Lalę, żeby pomogła mu zabrać Rodriga (Diega). Kobieta jest zdezorientowana, ale zgadza się mu pomóc. Rodrigo dowiaduje się od dziadka, że o tym, co zrobił Alonos i wpada w złość. Próbuje nawiązać kontakt z Irmą, ale ta zdążyła już dać nogę.

Alonso prosi Irene, żeby przyjechała razem z Natalią do opuszczonej chatki. Lala informuje Rodriga, że Alonso zabrał jego brata, a Irene przepadła bez śladu. Alonso wyjaśnia Irene i Natalii, że doszło do zamiany braci – to Diego jest w śpiączce, a Rodrigo uzurpuje jego miejsce. Następnie dzwoni do Lali, by dowiedzieć się, czy Rodrigo wie już o zniknięciu brata. Diego umyślnie rozpędza samochód prosto w drzewo.

Odcinek 109

W 109. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Vicente dowiaduje się od Alonsa, że Rodrigo podawał się za Diega. Emisja 19 kwietnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Alonso mówi Natalii i Irene, że muszą zawiadomić policję o zamianie braci i czym prędzej umieścić Diega na powrót w szpitalu. Conchetina wybiera się do Meksyku, by nie dopuścić do ślubu Gina z Carmen. Carmen dowiaduje się, że Diego ma brata bliźniaka. Rodrigo przypomina sobie chwile z przeszłości, w których pojawiają się Diego, Irma i Natalia. Irene i Natalia szukają Eleazara, żeby opowiedzieć mu o sytuacji z Diegiem. Eleazar ściąga do siebie Carmen, która czuje się zdezorientowana wiadomością o bliźniaczym bracie Diega.

Vicente przyjeżdża po Rodriga do szpitala – myśli jednak że chodzi o Diega – i dowiaduje się o tym, że Alonso porwał jego wnuka. Alonso zamierza opowiedzieć mężczyźnie o zamianie braci. Natalia i Irene pomagają w sporządzeniu portretu pamięciowego Irmy, żeby policja mogła ją odnaleźć. Gino urządza Carmen scenę ze zazdrości z powodu jej spotkania z Eleazarem. Alonso przyjeżdża do rezydencji Cáceresów, żeby wyjaśnić Vicentemu, że Rodrigo uzurpował sobie miejsce swojego brata. Rodrigo tymczasem dementuje jego wersję i zapiera się, że jest Diegiem.

Odcinek 110

W 110. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Diego opuszcza chatkę, w której ukrył go Alonso. Vicente ma zawał. Emisja 20 kwietnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Tadeo dowiaduje się od Irene, że Rodrigo podawał się za Diega. Diego otwiera oczy i przypomina sobie kilka zdarzeń z przeszłości. Alonso zabiera Vicentego do chatki, w której ukrył Diega. Kiedy tam przyjeżdżają, chłopaka nie ma w środku. Vicente dostaje zawał i zostaje odwieziony do szpitala. Alonso zawiadamia Eleazara o zniknięciu Diega, by ten natychmiast wszczął poszukiwania. Detektyw nie daje Irene i Tadeowi dużych szans na odnalezienie ich córki.

Rodrigo ukrywa się w mieszkaniu Brigitte i nie chce jej nic powiedzieć na temat swojego brata. Irene dowiaduje się od Alonsa, że jej ojciec miał zawał i trafił do szpitala, zaś Diego zniknął z chatki i Eleazar już go szuka. Hilda przejmuje się tym, że to Rodrigo, a nie Diego poznał sekret Tiburcia. Cunchetina przyjeżdża do Puebli razem z ciotką i obie kierują się do stolicy. Lou Chong informuje je, że zna adres zamieszkania Lupity.

Odcinek 111

W 111. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Natalia wpada w pułapkę Rodriga. Vicente wstawia się za wnukiem. Emisja 21 kwietnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Diego kontaktuje się z Natalią, podaje jej swoje położenie i prosi o pomoc. Natalia natychmiast zawiadamia Alonsa i Eleazara. Lupita prosi Gina o lekcje języka włoskiego. Dziewczynka odkrywa, że jej przyszły ojczym nie miał problemów z policją, lecz jest żonaty z Cunchetiną. Brigitte słyszy, jak Alonso informuje Irene o odnalezieniu Diega. Niezwłocznie przekazuje wiadomość telefonicznie Rodrigowi.

Tadeo przychodzi do domu Cáceresów, żeby porozmawiać z Tiburciem. Hilda nie dopuszcza go do niego oraz odmawia rozmowy na temat jego córki. Morales i Galindo znajdują Diega. Ten wpada w przerażenie i rzuca się do ucieczki. Natalia przyjeżdża pod wskazane wcześniej przez Diega miejsce, lecz spotyka tam Rodriga, który podaje się za brata. Morales i Galindo doganiają Diega i zawiadamiają Eleazara. Ten orientuje się, że Natalia wpadła w pułapkę Rodriga i grozi jej niebezpieczeństwo.

Alonso zapewnia Vicentego, że Diego przebywa w klinice i wkrótce wydobrzeje. Diego otwiera oczy i prosi Alonsa, żeby niczego mu nie wstrzykiwał. On przekonuje przyjaciela, że podaje mu środek, który pomoże mu stanąć na nogi. Cunchetina i Lucrecia czekają na spotkanie z Ginem. Vicente przychodzi do Natalii, żeby prosić ją o wycofanie donosu przeciwko Rodrigowi.

Odcinek 112

W 112. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Natalia unika kontaktu z Diegiem, gdyż boi się zostać oszukana. Emisja 22 kwietnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Argumenty Vicentego za wycofaniem donosu przeciwko Rodrigowi nie przemawiają do Natalii. Paolo, Ángela i Abdul mylnie biorą Lucrecię, Cunchetinę i jej towarzystwo za przestępców. Natalia uprzedza Irene, że gdy Diego wróci do zdrowia, odsunie się od niego. Alonso zawiadamia Natalię, że Diego pragnie się z nią zobaczyć, ale ona nie chce go widzieć.

Vicente nie daje się nabrać, gdy Rodrigo dzwoni do niego i podaje się za brata. Podirytowany chłopak prosi Brigitte, żeby dowiedziała się, jak przedstawia się sytuacja z nim i Diegiem. Diego dzwoni do Natalii. Dziewczyna denerwuje się i nie chce z nim rozmawiać, bo myśli, że to kolejna sztuczka Rodriga. Eleazar poznaje historię Cunchetiny i obiecuje jej swoją pomoc.

Alonso wyjaśnia Natalii, że to Diego, a nie Rodrigo próbował się z nią porozumieć. Ona jednak upiera się, żeby zostawił ją w spokoju. Diego przypomina sobie scenę z Rodrigiem i budzi się poddenerwowany, po czym prosi o sprowadzenie Alonsa. Kiedy lekarz zjawia się w klinice, ten wypytuje go o to, jak długo leżał w śpiączce oraz dlaczego Natalia myli go z Rodrigiem. Alonso wyznaje mu prawdę.

Odcinek 113

W 113. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Vicente wierzy w wersję wydarzeń opowiedzianą przez Rodriga. Emisja 25 kwietnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Rodrigo opowiada dziadkowi o wydarzeniach z Tuxpan w taki sposób, żeby obwinić Diega o to, że spędził dwa lata pogrążony w śpiączce. Vicente naiwnie wierzy, że Natalia i Diego zmówili się przeciwko Rodrigowi i prosi wnuka, żeby odsunął się na bok, do czasu wyjaśnienia sytuacji. Tadeo i Irene sprzeczają się z powodu Alonsa. Tadeo dostaje krwotoku z nosa. Irene wzywa doktora Riestrę, który umawia pacjenta na wizytę na następny dzień. Vicente i Rodrigo przychodzą do adwokata prowadzącego sprawy karne, żeby zajął się sprawą Diega. Brigitte informuje Rodriga o zerwaniu z Albertem. Ten zmusza ją, żeby pogodziła się z byłym chłopakiem.

Odcinek 114

W 114. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Diego ucieka ze szpitala, żeby rozmówić się z Natalią. Emisja 26 kwietnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Lupita podaje Cunchetinie adres e-mail Gina. Diego ucieka ze szpitala, żeby zobaczyć się z Natalią, lecz ona nie chce wpuścić go do domu. Dopiero gdy zaczyna przypominać jej o wspólnie przeżytych chwilach, ta zmienia zdanie. Mówi jej, że ostatnią rzeczą, którą pamięta jest powrót z Monterrey oraz że za każdym razem, gdy odzyskiwał przytomność, Rodrigo i Irma znów go usypiali. Carmen, pielęgniarka, informuje Alonsa o ucieczce Diega.

Natalia opowiada Diegowi o incydencie z Tuxpan. On zaś wyjaśnia jej, dlaczego tak nagle zniknął. Kiedy pyta ją, czy oddała się jego bratu, Natalia obraża się i próbuje wyrzucić go z domu. Pojawia się Carmen i zatrzymuje chłopaka. Fernández sugeruje Rodrigowi, żeby oddał się w ręce policji, ale on odmawia. Vicente spotyka się z Diegiem. Wnuk prosi dziadka, żeby pomógł mu ukarać brata za to, co zrobił. Z pomocą Eleazara Cunchetina wysyła Ginowi pierwszy anonim.

„Oblicza miłości” – Odcinek 115: Diego chce zrezygnować z Natalii

W 115. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Diego proponuje Natalii, żeby przystała na propozycję Vicentego. Emisja 28 kwietnia o godz. 14:00 w TV Puls

Irene zwraca się z pretensjami do ojca o to, że doprowadził do zatrzymania Natalii. Vicente przypisuje dziewczynie winę incydentu z Tuxpan. Diego prosi Alberta o pozwolenie na widzenie się z Natalią. Ten nakazuje mu zaczekać, albowiem wpierw chce się z nią rozmówić jako adwokat. Natalia wspomina Albertowi o propozycji Vicentego. Ten przekonuje się, że Vicente i Rodrigo działają w zmowie i uprzedza ją, że ciążą na niej poważne zarzuty. Później, w rozmowie z Eleazarem, Abdulem i Diegiem, wyznaje że najlepszym wyjściem dla Natalii jest przystanie na układ Vicentego.

Diego prosi Natalię, żeby zgodziła się wycofać pozew, bo nie chce widzieć jej za kratkami. Carmen zarzuca Irene, że nadużyła zaufania Natalii i posądza ją o spiskowanie z Vicente. Alonso sugeruje Diegowi umieszczenie Diega w szpitalu psychiatrycznym. Irene mówi Diegowi, że podczas ostatniej rozmowy z Natalią namawiała ją do dalszej walki o łączącą ich miłość.


„Oblicza miłości” – Odcinek 116: Natalia odtrąca Diega

W 116. odcinku telenoweli „Oblicza miłości”: Natalia nie chce widywać Diega, bo nie odróżnia go od Rodriga. Emisja 29 kwietnia o godz. 14:00 w TV Puls

Rodrigo odwiedza Natalię i podaje się za brata. Dziewczyna prosi go, żeby udawali rozłąkę, bo bardzo go kocha i nie może bez niego żyć. Diego ma pretensje do dziadka o to, co zrobił Natalii oraz że stanął w obronie Rodriga. Vicente ostrzega wnuka, że pogrąży Natalię, jeśli do niej wróci. Natalia odzyskuje wolność. Diego dowiaduje się, że jego brat odwiedził Natalię i czyni mu z tego powodu wyrzuty. Bracia rzucają się sobie do gardeł i niechcący uderzają Vicentego, gdy ten próbuje ich rozdzielić. Alberto wzywa Alonsa, żeby opatrzył Vicentego. Natalia nie chce widywać się z Diegiem, do czasu aż nie nauczy się odróżniać go od jego brata.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 03 maj 2016         0 Komentarzy · 103 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Zranione uczucia" odc. 16-20
Streszczenia odcinków


„Avenida Brasil” – Odcinek 16: Nina przyznaje się do kradzieży

W 16. odcinku telenoweli „Avenida Brasil”: Nina bierze na siebie winę za kradzież Carminhii. Emisja 7 kwietnia o godz. 22:15 w Polo tv

Nina jest zaskoczona, że Nilo ją rozpoznaje. Lucinda ratuje dziewczynę z opresji. Jorginho opowiada narzeczonej, że Nina uratowała mu życie. Débora jest zazdrosna, że ukochany dał kucharce prezent. Tufão dowiaduje się, że Max go oszukuje. Dzieci uciekają z domu Nila. Leleco ratuje Tessálię z rąk jej byłego chłopaka, poczym zostaje aresztowany. Nilo odwiedza dom Tufão i przedstawia się jako chrzestny Carminhi. Nina podsłuchuje rozmowę byłej macochy, jej kochanka i Nila. Muricy jest zazdrosna, że jej mąż został aresztowany przez to, że pomagał Tessálii. Jest wściekła, kiedy Leleco przystaje na jej propozycję rozwodu. Nina widzi, jak Carminha kradnie ze sklepu biustonosz. Przy wyjściu załącza się alarm. Nina bierze na siebie winę za kradzież przedmiotu.

„Avenida Brasil” – Odcinek 17: Nina unika Jorghinia

W 17. odcinku telenoweli „Avenida Brasil”: Nina upuszcza tacę na widok Jorghinia. Emisja 11 kwietnia o godz. 22:15 w Polo tv

Leleco zostaje wypuszczony z więzienia. Diógenes wyrzuca kompromitujące go zdjęcia do śmieci. Carminha kłóci się z synem. Nina zostaje w domu Jorginha, żeby zrobić mu obiad. Wraca do domu w deszczu i Jorginho oferuje jej odwóz. Carminha przeprasza Ninę za swoje wcześniejsze zachowanie. Roni i Diógenes dowiadują się, że Suelen wyciągnęła jego zdjęcia ze śmieci. Monalisa zamierza urządzić bal pożegnalny Tessálii. Jorginho odwiedza rodziców. Nina na jego widok zrzuca tacę i wymyśla jakąś wymówkę, żeby wyjść. Jorginho znajduje lalkę Rity w pokoju Niny. Tessália wyznaje Lelecowi miłość. Muricy robi skandal. Dzieci pokazują Jorginhowi zdjęcie Niny.

„Avenida Brasil” – Odcinek 18: Jorginho nie rozumie zachowania Niny

W 18. odcinku telenoweli „Avenida Brasil”: Jorginho nie rozumie, dlaczego Nina ukryła przed nim swoją tożsamość. Emisja 12 kwietnia o godz. 22:15 w Polo tv

Jorginho odkrywa, że Nina to Rita. Nina zwierza się Lucindzie z tego, co czuje, gdy przed jej oczami staje Jorginho. Wszyscy są zaskoczeni zmianą zachowania Carminhii wobec nowej kucharki. Muricy kłóci się z mężem. Jorginho pyta Lucindę, dlaczego nie powiedziała mu, że Nina to Rita. Adauto pokazuje Muricy swoją kolekcję zdjęć Divino. Max i Carminha spotykają się w saunie. Nina podsłuchuje ich rozmowę. Leleco idzie po żonę do domu Adauta. Jorginho pyta Ninę, dlaczego nie powiedziała mu, że jest Ritą.

„Avenida Brasil” – Odcinek 19: Nina i Jorginho wspominają młodzieńcze lata

W 19. odcinku telenoweli „Avenida Brasil”: Nina i Jorginho spotykają się na wysypisku i wspominają dzieciństwo. Emisja 13 kwietnia o godz. 22:15 w Polo tv

Nina mówi Jorginhowi, że przyszła pracować w jego domu, żeby być blisko niego. Muricy i Leleco postanawiają się rozstać. Lucinda denerwuje się, kiedy Nilo porusza temat jej przeszłości. Carminha przyłapuje Ninę i Jorginha na rozmowie. Leleco prosi Tessálię o rękę. Tufão wyznaje Ivanie, że nie kocha Carminhi. Nina i Jorginho spotykają się na wysypisku i nie potrafią się sobie oprzeć. Wspominają swoje dzieciństwo.

„Avenida Brasil” – Odcinek 20: Carminha wypytuje Ninę o Jorginha

W 20. odcinku telenoweli „Avenida Brasil”: Carminha pyta Ninhę o jej zdanie na temat Jorginha. Emisja 14 kwietnia o godz. 22:15 w Polo tv

Nina i Jorginho kochają się w domu Lucindy. Carminha udaje przed mężem, że jest zła na Maxa. Dowiaduje się, że jej kochanek ma romans z sekretarką. Ivana podejrzewa, że Carminha wydaje pieniądze fundacji na biżuterie. Adauto jest szczęśliwy, kiedy dowiaduje się o planowanym ślubie Leleca i Tessálii. Débora zauważa, że Jorginho się od niej oddala. Adauto oświadcza się Muricy. Nilo śledzi Lucindę, kiedy ta idzie do apartamentu Niny. Kobieta pociesza swoją podopieczną. Po wyjściu Lucindy, Nilo odwiedza Ninę. Dziewczyna daje mu pieniądze w zamian za informacje o Carminhii. Carminha wypytuje Ninę, co myśli o jej synu.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 03 maj 2016         0 Komentarzy · 108 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Moja nadzieja" odc. 37-48
Streszczenia odcinków


Odcinek 37

W 37. odcinku telenoweli „Moja nadzieja”: Siostra Clara traci przytomność w trakcie szczerej rozmowy z Esperanzą. Emisja 14 kwietnia o godz. 16:00 w Czwórce.

Pereyra obserwuje spotkanie Esperanzy z Miguelem. Ona przypadkowo zauważa go i rzuca się do ucieczki. Udaje jej się wrócić bezpiecznie do klasztoru, lecz upuszcza habit. Zostaje nakryta przez Tomása, którego zbywa kolejnymi kłamstwami. Tymczasem Máximo zleca wykonanie badań na potwierdzenie, że fabryka w La Mercedes nie zanieczyszcza środowiska, by następnie obarczyć winą zarząd otwartej kopalni lub miejscową wodę. Temat staje się powodem kłótni między nim a Tomásem. Dodatkowo Máximo kupuje milczenie Moliny w zamian za czek na pokaźną sumę pieniędzy.

Esperanza jest smutna, bo przychodzi dzień urodzin jej zmarłej matki. Siostra Clara jest poruszona widokiem przybitej nowicjuszki i podejmuje próbę wyznania jej prawdy o łączącej ich więzi, lecz w trakcie rozmowy traci przytomność. Esperanza otacza ją opieką oraz wtrąca się w sprawy organizacyjne klasztoru, by siostra Clara mogła wziąć kilka dni wolnego.

Odcinek 38

W 38. odcinku telenoweli „Moja nadzieja”: Máximo odkrywa, że dziewczyna z baru jest nowicjuszką. Emisja 15 kwietnia o godz. 16:00 w Czwórce.

Esperanza odzyskuje radość po tym, jak ksiądz Tomás wręcza jej prezent. Następnego dnia siostry z klasztoru czeka spowiedź. Tym razem bardziej niż wyznaniem Esperanzy ksiądz Tomás przejmuje się zwierzeniem siostry Clary. Postanawia jej pomóc, działając na własną rękę. Wybiera się z wizytą do szpitala, by wypytać o osobę, która zaadoptowała jej córkę. Ponieważ to poufna informacja, udaje mu się dowiedzieć jedynie, że niemowlę przygarnęła akuszerka, która odebrała poród. Dzwoni do kobiety i zostawia jej nagraną wiadomość. Akuszerka przychodzi do klasztoru i uprzedza siostrę Clarę o działaniach księdza. Ta złości się na Tomása, że wtrąca się do jej życia i zarzuca mu łamanie sekretu spowiedzi.

Matka przełożona nakrywa siostrę Beatriz na myszkowaniu w komputerze księdza Tomása i wprowadza nowy zakaz korzystania z urządzeń w klasztorze. Esperanza umawia się w barze z Miguelem. Máximo odkrywa zamiary Miguela i chce osobiście spotkać się z dziewczyną. Dla niepoznaki Esperanza zakłada perukę i daje występ w barze, którym zwraca na siebie uwagę Máxima. Później Máximo idzie do klasztoru, gdzie słyszy, jak Esperanza nuci tę samą piosenkę, którą zaśpiewała w barze. Przekonany, że nowicjuszka i dziewczyna to ta sama osoba, informuje o swoim odkryciu brata.

Lola i Pedro zostają podsłuchani, gdy odbywają poufną rozmowę na temat intymnego pożycia. Dziewczyna obarcza winą Pedra, nieświadoma, że to Valentina zastawiła na nią pułapkę.

Odcinek 39

W 39. odcinku telenoweli „Moja nadzieja”: Siostra Clara otrzymuje od księdza Tomása surową pokutę. Emisja 18 kwietnia o godz. 16:00 w Czwórce.

Máximo upiera się, że widział Esperanzę zeszłej nocy w barze. Dziewczynie udaje się wyjść cało z sytuacji, choć ksiądz Tomás nie do końca jej ufa. Gotowa rozwiać wszelkie wątpliwości, Esperanza prosi Lolę, żeby podała się za dziewczynę z baru i wysłała kilka wiadomości do Máxima. Ten w końcu przekonuje się, że popełnił błąd i prosi Esperanzę o wybaczenie.

Siostra Clara i Jorge spotykają się przypadkowo na ulicy. Ponieważ zakonnica musi zaczekać na samochód holowniczy, Jore postanawia dotrzymać jej towarzystwa. Dochodzi między nimi do zbliżenia, a kiedy on próbuje skraść jej pocałunek, ona opuszcza go zagniewana. Wieczorem zwierza się księdzu Tomásowi, który znajduje w jej historii analogię do tego, co dzieje się między nim a Esperanzą i zadaje jej surową pokutę.

Zakonnice z klasztoru słyszą, jak Lola śpiewa i proponują jej wstąpienie do chóru. Dziewczyna najpierw odmawia, lecz dzięki namowom Celeste w końcu zmienia zdanie.

Odcinek 40

W 40. odcinku telenoweli „Moja nadzieja”: Esperanza wstawia się za księdzem Tomásem i arcybiskupa. Emisja 19 kwietnia o godz. 16:00 w Czwórce.

Zakonnice otrzymują w datku jajka od małżeństwa, które obchodzi srebrne gody. Postanawiają upiec z nich ciasta. Podczas ceremonii grupka kobiet wdziera się do kościoła i oczerniają małżonków. Ksiądz Tomás musi przerwać uroczystość, żeby rozwiązać konflikt. Siostra Genoveva postanawia wykorzystać sytuację oraz kazanie księdza przeciwko niemu – nagrywa wszystko i zamieszcza w Internecie. Biskup dowiaduje się o wszystkim i zamierza ukarać księdza Tomása. Esperanza planuje mu pomóc i wstawia się za Tomásem u arcybiskupa, którego przekonuje o niewinności i charyzmie młodego księdza.

W firmie Máxima dochodzi do kradzieży. Wszystkie poszlaki wskazują na to, że winnym jest sam Máximo, który planuje uniemożliwić bratu wtrącanie się do jego spraw. Siostra Celeste jest oburzona na wieść, że siostra Genoveva próbowała zaszkodzić księdzu Tomásowi i przy pierwszej okazji wytyka jej niewłaściwe zachowanie.

Po rozmowie z Esperanzą arcybiskup oznajmia księdzu Tomásowi, że nie wymierzy mu kary, lecz w nagrodę przydzieli mu pieczę w katedrze w La Plata. Esperanza dowiaduje się o tym i nie potrafi ukryć bólu, chociaż z drugiej raduje ją awans księdza Tomása.

Odcinek 41

W 41. odcinku telenoweli „Moja nadzieja”: Esperanza przynosi zwycięstwo chórowi w konkursie ekumenicznym. Emisja 20 kwietnia o godz. 16:00 w Czwórce.

Esperanza nie akceptuje myśli o przeniesieniu księdza Tomása. Jest tak przybita, że opuszcza próbę chóru, który jest już o krok od zwycięstwa w konkursie. Postanawia nie brać udziału w występie.

Kiedy chór wychodzi na scenę bez Esperanzy, ksiądz Tomás prosi nowicjuszkę, żeby z nim zaśpiewała. Ona ulega i przynosi zwycięstwo chórowi Santa Rosa, który wygrywa zaledwie jednym punktem. Wszyscy w radości świętują zwycięstwo.

Ludzie Jorge znajdują jeden z komputerów skradzionych z firmy – należący do Coriny. Mężczyzna uprzedza księdza Tomása, że jego zdaniem sprawdzą kradzieży jest ktoś z firmy. Eva przegląda zawartość komputera Coriny i dowiaduje się, że ta spodziewa się dziecka Máxima.

Odcinek 42

W 42. odcinku telenoweli „Moja nadzieja”: Ksiądz Tomás spotyka Esperanzę nad grobem matki adopcyjnej. Emisja 21 kwietnia o godz. 16:00 w Czwórce.

Matka przełożona ma problemy ze zdrowiem i przez kilka kolejnych dni musi odpoczywać. Siostra Genoveva wykorzystuje sytuację, kontaktuje się z Fortunatem i, pomimo sprzeciwu kilku innych zakonnic, w tym Esperanzy, zostaje mianowana jej zastępczynią.

Ksiądz Tomás zdobywa dane osobowe kobiety, która zaadoptowała córkę siostry Clary. Zwraca się do Jorge z prośbą o pomoc w jej odnalezieniu. Jorge mówi mu, że kobieta zmarła kilka miesięcy temu, zaś miejsce przebywania jej córki pozostaje nieodgadnione.

Następnego dnia ksiądz Tomás idzie na cmentarz, by odprawić mszę za zmarłego. Przypadkiem spotyka tam Esperanzę, która przyszła odwiedzić grób swojej matki. Podchodzi do niej i odkrywa, że jej matka nazywała się Blanca Albarracín, tak samo jak kobieta, która zaadoptowała córkę siostry Clary. Tymczasem Miguel okłamuje Evę i wmawia jej, że Corina spodziewa się jego dziecka, a nie Máxima.

Odcinek 43

W 43. odcinku telenoweli „Moja nadzieja”: Esperanza słyszy, jak siostra Clara wspomina Beatriz o swojej córce. Emisja 22 kwietnia o godz. 16:00 w Czwórce.

Tomás odkrywa, że Esperanza jest córką siostry Clary. Pragnie porozmawiać o tym z zakonnicą, lecz ta początkowo odmawia. Dopiero później decyduje się na wyznanie całej prawdy podczas spowiedzi. Niestety Esperanza przerywa im rozmowę, a siostra Clara wykorzystuje to, by urwać temat.

Esperanza spotyka swoją kuzynkę Gildę w wytwórni, gdy ta nagrywa reklamę. Ponieważ nie dane jest im tam porozmawiać w spokoju, nowicjuszka zabiera ją do siebie i opowiada jej swoją historię, począwszy od śmierci matki aż do znalezienia zakwaterowania w klasztorze.

Ksiądz Tomás długo dywaguje nad decyzją o przeniesieniu do innej parafii, aż w końcu dzwoni do arcybiskupa i oznajmia mu, co postanowił. Następnego dnia zwołuje wszystkie zakonnice z klasztoru na patio i oświadcza im, że zostaje z nimi. Te nie kryją radości, a najszczęśliwsza z nich jest Esperanza. Tylko siostry Genoveva, María i Carmela kręcą nosem na znak niezadowolenia. Siostra Clara odbywa szczerą rozmowę z siostrą Beatriz w swoim pokoju. Esperanza przypadkiem słyszy, jak ta pierwsza przyznaje się, że ma córkę.

Odcinek 44

W 44. odcinku telenoweli „Moja nadzieja”: Siostra Clara pragnie wyznać Esperanzie, że jest jej matką. Emisja 25 kwietnia o godz. 16:00 w Czwórce.

Siostrze Beatriz udaje się sprowadzić Esperanzę na fałszywy trop, tak by zapomniała o tym, co przypadkiem podsłuchała na temat córki siostry Clary. Ta ostatnia udaje się na rozmowę z matką przełożoną, lecz Esperanza znów jej przeszkadza. Żeby zaradzić sytuacji matka przełożona wyjawia siostrze Clarze, że Esperanza nie jest nowicjuszką i ukrywa się w klasztorze. Ta prawda jedynie przysparza siostrze Clarze dodatkowych zmartwień. Zakonnica postanawia zwrócić się o pomoc do Jorge.

Na polecenie Máxima Pereyra podrzuca Jorge sfałszowane dowody, żeby doprowadzić do jego zatrzymania. Pilar oblewa kawą habit siostry Genovevy. Esperanza zobowiązuje się do odniesienia zabrudzonego ubrania do pralni, by przy okazji wyrwać się z klasztoru i spotkać z Gildą. Dziewczyny wspominają stare czasy przy muzyce i używają do swoich wygłupów habitu siostry Genovevy. Problem pojawia się, gdy splamione już wcześniej ubranie zaczyna płowieć. Esperanza szuka pomocy księdza Tomása. Siostra Genoveva zabiera jej worek ze swoim habitem bez patrzenia. Następnego dnia odkrywa, że jej habit jest spłowiały i wszczyna kłótnię. Zwraca się z pretensjami do Celeste, ale Esperanza i Gilda przyznają się do winy. Awanturę przerywa pojawienie się biskupa, który gani siostrę Genovevę za jej nieschludne ubranie oraz nieporządek w klasztorze.

Siostra Clara podejmuje odważną decyzję o wyznaniu prawdy Esperanzie. Nie podejrzewa jednak, że siostra Genoveva przysłuchuje się ich rozmowie…

Odcinek 45

W 45. odcinku telenoweli „Moja nadzieja”: Siostra Genoveva docina Esperanzie. Nowicjuszka ucieka z klasztoru. Emisja 26 kwietnia o godz. 16:00 w Czwórce.

Siostra Clara jest bliska wyznania Esperanzie prawdy, ale nowicjuszka reaguje zdenerwowaniem i mówi, że nie chce słuchać o swojej biologicznej matce. Później siostra Genoveva czyni wyrzuty Esperanzie z powodu zniszczonego habitu. Nie przyjmuje jej przeprosin i dokucza nowicjuszce docinkami na temat jej przeszłości oraz tego, że została porzucona przez matkę.

Raniące słowa siostry Genovevy motywują Esperanzę do ucieczki z klasztoru. Wszyscy niepokoją się zniknięciem nowicjuszki. W końcu ksiądz Tomás odnajduje ją i namawia do powrotu. Zakonnice mają żal do siostry Genovevy o jej niewrażliwe zachowanie, ale wybaczają jej. Ona jednak nie wyciąga z tej sytuacji żadnej lekcji i pozostaje tak samo zgorzkniała jak wcześniej.

Jorge zostaje zatrzymany z winy Máxima i Pereyry, którzy zastawili na niego sidła. Kiedy siostra Clara dowiaduje się o tym, pospiesznie kieruje się na komisariat, gdzie spotyka Alicię. Żona Jorge nie jest zadowolona z obecności zakonnicy.

Odcinek 46

W 46. odcinku telenoweli „Moja nadzieja”: Siostra Clara i Esperanza zostają porwane przez rabusiów. Emisja 27 kwietnia o godz. 16:00 w Czwórce.

Siostra Clara i Esperanza próbują zobaczyć się z Jorge, ale natykają się na Alicię, która nie życzy sobie ich towarzystwa. Jorge prosi Ibarrę o pomoc w wyjściu na wolność, by mógł udowodnić swoją niewinność.

Do klasztoru włamują się złodzieje nasłani przez Osquiego. Mężczyźni myślą, że w środku znajdą górę pieniędzy, lecz szybko przekonują się, że są w błędzie. Udaje im się za to nastraszyć zakonnice i uczniów. Do tego porywają siostrę Clarę i Esperanzę dla okupu. W trakcie ucieczki powodują wypadek. Siostra Clara i Esperanza trafiają do szpitala. Siostra Genoveva zakazuje pozostałym zakonnicom odwiedzania rannych w szpitalu. Ksiądz Tomás uspokaja je i informuje o stanie siostry Clary i Esperanzy.

Ksiądz Tomás obiecuje Esperanzie, że nie opuści jej do czasu, aż nie poczuje się dobrze. Kiedy nowicjuszka zasypia, on mówi na głos, że umarłby, gdyby coś jej się stało.

Odcinek 47

W 47. odcinku telenoweli „Moja nadzieja”: Wskutek wypadku siostra Clara traci pamięć. Celeste dostaje kontrakt. Emisja 28 kwietnia o godz. 16:00 w Czwórce.

Esperanza wychodzi bez szwanku z wypadku w przeciwieństwie do siostry Clary, która długo nie odzyskuje przytomności. Gdy budzi się w nocy, okazuje się, że niczego nie pamięta. Kilka dni później wraca do klasztoru. Esperanza na nowo przedstawia jej wszystkie zakonnice. Siostra Genoveva postanawia zrobić użytek z sytuacji i przeciągnąć siostrę Clarę na swoją stronę, wmawiając jej, że Esperanza jest złą osobą. Esperanza szybko zauważa, że siostra Clara trzyma się od niej na dystans i jest jej z tego powodu smutno.

Producent z wytwórni fonograficznej przychodzi do klasztoru, żeby zaoferować Celeste kontrakt. Siostra Genoveva wmawia mężczyźnie, że dziewczyny nie ma, odbiera od niego kontrakt i wyrzuca go do kosza. Siostry María i Beatriz obserwują całą sytuację z ukrycia. Ta druga postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i wyciąga kontrakt z kosza, by następnie wręczyć go Celeste. Dziewczyna raduje się na wieść, że dostała tak wielką szansę.

Odcinek 48


W 48. odcinku telenoweli „Moja nadzieja”: Pereyra zabiera płytę Esperanzy. Ksiądz Tomás jest zazdrosny. Emisja 29 kwietnia o godz. 16:00 w Czwórce.

Siostra Genoveva udziela reprymendy Esperanzie za spoufalanie się z księdzem Tomásem, czym naraża nieposzlakowaną opinię klasztoru. Esperanza skarży się księdzu Tomásowi, który tym razem przyznaje rację siostrze Genovevie i proponuje nowicjuszce, by zachowali między sobą dystans. Jorge odwiedza siostrę Clarę i pomaga jej przypomnieć sobie kilka ważnych faktów z przeszłości.

Następnego dnia do klasztoru dociera informacja o podłożonej bombie. Podczas gdy zakonnice przeprowadzają ewakuację uczniów, Esperanza widzi, jak Pereyra i inny mężczyzna przyjeżdżają samochodem. Myśli, że ich celem jest zakraść się do pustego klasztoru i wykraść z niego płytę z dowodami zebranymi przez jej matkę. W desperacji wyjmuje ową płytę z sejfu i powierza na przechowanie Jorge. Tak naprawdę jednak Pereyra i jego towarzysz chcą ograbić Jorge z dowodów, które ten zebrał przeciwko nim. Gdy Jorge wychodzi z klasztoru, napadają na niego i zabierają płytę od Esperanzy, w przekonaniu, że zdobyli to, po co przyszli.

W tym samym czasie Pedro przyznaje się Loli, że to on wywołał aferę z bombą, żeby odwołać egzamin oraz udowodnić jej, jak bardzo ją kocha. Máximo wyznaje bratu, że oszalał na punkcie Esperanzy. Ksiądz robi się zazdrosny i nie potrafi tego ukryć…


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 03 maj 2016         0 Komentarzy · 108 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Włoska narzeczona" odc. 126-136
Streszczenia odcinków


„Włoska narzeczona” – Odcinek 126: Joaquina zwierza się doñii Eloisie

W 126. odcinku telenoweli „Włoska narzeczona”: Joaquina wyznaje doñii Eloisie, że była kochanką jej męża Máxima. Emisja 15 kwietnia o godz. 17:00 w Czwórce

Doña Eloisa dzieli się z Dante swoimi podejrzeniami co do tego, iż ktoś próbuje ją otruć. Zmusza mężczyznę, żeby ją chronił, gdyż łączą ich wspólne sekretny. Gael pociesza zrozpaczoną Giannę, która właśnie odkryła, że została adoptowana. Roxana drwi z niej, a gdy Benito próbuje ją pouczać, ona przypomina mu, że jest w takiej samej sytuacji i także nie poznała swoich biologicznych rodziców.

Osvaldo wysyła badania Pedra do najlepszych lekarzy w Paryżu. Pedro martwi się, że będzie musiał opuścić dom, rodzinę i firmę. Doña Eloisa przekonuje go o słuszności decyzji o wyjeździe. Fiorella stara się ukryć smutek jaki ogarnia ją na myśl, że czeka ją trzymiesięczna rozłąka z Pedrem. Aníbal zmawia się z Ramirem przeciwko Juliecie.

Santino przynosi Juliecie kolejne wieści w sprawie jej córki – dziewczynka została zaadoptowana przez rodzinę o meksykańskich korzeniach. Fiorella przysłuchuje się ich rozmowie. Dante ostrzega Federicę, żeby porzuciła plan otrucia doñii Eloisy, jeśli zależy jej na spadku. Joaquina prosi doñę Eloisę o sprowadzenie Roxany z powrotem na ranczo. Wyznaje, że jest jej matką, a Máximo był jej ojcem.

„Włoska narzeczona” – Odcinek 127: Fiorella i Gianna szukają prawdy

W 127. odcinku telenoweli „Włoska narzeczona”: Fiorella i Gianna szukają swoich korzeni. Joaquina traci pracę. Emisja 18 kwietnia o godz. 17:00 w Czwórce

Joaquina wyjaśnia doñii Eloisie, że Máximo wprowadził ją na swoje ranczo i mianował nianią Roxany, żeby mogła być blisko córki. Zapewnia również, że odkąd zamieszkała w jej domu, nigdy więcej nie zbliżyła się do jej zmarłego męża. Doña Eloisa wpada w złość i zwalnia kobietę. Sergio zgadza się, żeby Osvaldo zajął fotel prezesa pod nieobecność jego syna oraz skutecznie zablokował ruchy Benigna, który mógłby wykorzystać tę sytuację.

Fiorella i Gianna rozmawiają na temat swojego pochodzenia i dochodzą do wniosku, że któraś z nich została adoptowana. Obiecują sobie jednak, że mimo wszystko będą się zawsze kochać i wzajemnie wspierać. Doña Eloisa podaje Dantemu kropelki Federiki. Mężczyzna dostaje zawrotów głowy i domyśla się, że seniorka rodu zaczyna coś podejrzewać. Joaquina prosi Benita, żeby zaaranżował spotkanie z Roxaną, albowiem chce jej wyznać, kim są jej rodzice.

Doktor Elizalde proponuje Pedrowi, żeby konsultował z nim każdą wątpliwość, jaka pojawi się podczas leczenia w Paryżu. Federica oferuje Osvaldowi swoje wsparcie w sprawach firmy. Benigno prosi Aitanę, żeby nie zdradzała Sonii ich planów zabicia Pedra.

„Włoska narzeczona” – Odcinek 128: Roxana poznaje swoich rodziców

W 128. odcinku telenoweli „Włoska narzeczona”: Roxana nie akceptuje myśli, że jest córką służącej i Máxima. Emisja 19 kwietnia o godz. 17:00 w Czwórce
„Włoska narzeczona” – Odcinek 128: Roxana poznaje swoich rodziców

Roxana szykuje się do wspólnego wyjścia z Benitem. Adela i Reynalde z trudem znoszą jej kaprysy. Joaquina zabiera Roxanę na spacer wzdłuż rzeki, gdzie wyznaje, że jest jej matką, a Máximo był jej ojcem. Roxana nie przyjmuje tego do wiadomości i ubliża kobiecie. Benito obiecuje Joaquinie, że porozmawia o z Roxaną.

Gianna słyszy, jak Aitana rozmawia z ojcem o przekupieniu zarządu Acorp i przejęcia kontroli nad firmą. Federica odkrywa, że w firmie przechowywana jest wysoka suma pieniędzy i pragnie dowiedzieć się, kto jest jej beneficjentem. Fiorella uprzedza Pedra o zamiarach Benigna i omawiają plan przeszkodzenia mężczyźnie. Osvaldo raduje się z faktu, że zostanie prezesem firmy, gdyż ma poparcie Sergia i Federiki. Gianna obawia się, że plan Fiorelli się nie uda.

„Włoska narzeczona” – Odcinek 129: Pedro walczy o fotel prezesa


W 129. odcinku telenoweli „Włoska narzeczona”: Pedro próbuje ukryć przed zarządem firmy, że jest niewidomy. Emisja 20 kwietnia o godz. 17:00 w Czwórce

Gael wybiega z gabinetu Aliny po spotkaniu z Agustínem. Alina pyta mężczyznę, czy jest biologicznym ojcem Gaela oraz opowiada mu o problemach chłopaka z narkotykami. Vittorio dowiaduje się od policji, że zgubiono ślad złodziei jego pieniędzy, gdyż ktoś ich uprzedził. Przypomina sobie rozmowę z Adelą, która przestrzegała go przed Dianą.

Adela i Reynaldo przyjmują Sergia i Pedra w swoim domu. Fiorella uczy męża, jak powinien zachowywać się podczas zebrania, żeby nikt nie zorientował się, że jest niewidomy. Gael mówi Giannie, że Agustín był przyjacielem jego matki, którego widywał w dzieciństwie w parku. Gianna natomiast wyznaje mu, że to Fiorella mogła zostać adoptowana. Roxana i Benito spędzają noc w szkole.

Joaquina przyjeżdża na ranczo z Hugiem, księgowym, żeby poinformować doñę Elosie, że jej zmarły mąż zostawił list, w którym zagwarantował jej stałą pracę na ranczu oraz zabezpieczenie finansowe dla jej córki, Roxany. Sergio przyprowadza Pedra na zebranie zarządu firmy. Fiorella instruuje go przez komputer, jak ma się zachowywać, żeby nie wzbudzać podejrzeń.

„Włoska narzeczona” – Odcinek 130: Doña Eloisa zwierza się Fiorelli


W 130. odcinku telenoweli „Włoska narzeczona”: Fiorella pociesza doñę Eloisę. Vittorio traci zaufanie do Diany. Emisja 21 kwietnia o godz. 17:00 w Czwórce

Sergio dowiaduje się w sekrecie od Fiorelli i Pedra, że są małżeństwem. Aitana chce ściągnąć Pedrowi okulary podczas zebrania. Sergio udaremnia jej to i przekonuje zarząd, że jego syn powinien pozostać prezesem firmy. Osvaldo doznaje szoku na wieść, że Pedro oszukał wszystkich i ukrył swoją ślepotę oraz że Benigno usiłował przekupić członków zarządu, żeby przejąć kierowanie Acorp. Vittorio nabiera podejrzeń co do Diany i posyła Dominga na przeszpiegi.

Pedro przekonuje babcię, że powinna pozwolić Roxanie i Joaquinie wrócić na ranczo, gdyż obie mają do tego prawo. Roxana nie ufa Agustínowi i ostrzega przed nim Gaela. Doña Eloisa skarży się Fiorelli, że będzie musiała znosić obecność byłej kochanki męża w swoim domu, gdyż on tak sobie tego życzy. Kiedy Fiorella ją przytula, żeby dodać jej otuchy, starsza pani wyznaje, że jej obecność przywraca jej spokój.

„Włoska narzeczona” – Odcinek 131: Fiorella dodaje wsparcia Pedrowi

W 131. odcinku telenoweli „Włoska narzeczona”: Fiorella przyrzeka Pedrowi, że nigdy go nie opuści. Emisja 22 kwietnia o godz. 17:00 w Czwórce

Pedro prosi Roxanę, żeby wróciła na ranczo, gdyż należy do rodziny Ángelesów oraz żeby zaakceptowała matkę, która przez całe życie nad nią czuwała. Adela i Reynaldo żegnają się z kapryśną narzeczoną ich syna. Benito cieszy się, że nie będzie musiał dłużej ukrywać się z Roxaną. Fiorella przekonuje doñę Eloisę, żeby pozwoliła Roxanie zamieszkać w domku dla pracowników.

Federica, Sonia, Julieta, Sergio i Osvaldo doznają szoku na wieść, że Roxana jest córką Máxima i Joaquiny. Roxana zostaje poniżona przez Sonię i Federicę, które wytykają jej, że jest córką służącej. Sonia spotyka się z Fabiem, żeby powiedzieć mu, że Aitana, Benigno i Osvaldo ponoszą odpowiedzialność za wypadek, jakiemu uległ Pedra i wciąż spiskują przeciwko niemu oraz żeby poprosić go o dowody oszustwa, które będzie mogła oddać Pedrowi.

Domingo informuje Vittoria, że widział Dianę w parku z jakimś mężczyzną oraz że oboje najprawdopodobniej są rodzicami dziecka, które było z nimi. Fiorella sugeruje doñii Eloisie, żeby wybaczyła mężowi zdradę. Roxana nie jest zadowolona z faktu, że doña Eloisa pozbyła się jej ubrań, a do tego musi mieszkać razem z Joaquiną. Fiorella przyrzeka Pedrowi, że będzie z nim na zawsze, nawet jeśli nie odzyska wzroku. Gianna składa wizytę Vittoriowi, żeby dowiedzieć się, czy Fiorella jest jej siostrą.

„Włoska narzeczona” – Odcinek 132: Doña Eloísa zapisuje połowę majątku Fiorelli

W 132. odcinku telenoweli „Włoska narzeczona”: Fiorella zostaje spadkobierczynią połowy fortuny Ángelesów. Emisja 25 kwietnia o godz. 17:00 w Czwórce

Przyzwyczajona do życia w luksusach Roxana doznaje szoku na widok pokoju, który przyjdzie jej dzielić z Joaquiną. Kobieta proponuje, że będzie usługiwać córce, ale Fidel stanowczo odradza jej dalszego rozpieszczania. Gianna przynosi Roxanie swoje ubrania, żeby miała co na siebie włożyć. Alina prosi Gaela, żeby zachowywał się rozsądnie w trakcie rozmowy z Agustínem oraz dodaje, że będzie przy nim przez cały czas. Agustín wyznaje chłopakowi, że jest jego biologicznym ojcem.

Aníbal namawia Dianę do pomocy w uprzykrzeniu życia Juliecie i Sergiowi. Ramiro zakrada się na ranczo i usiłuje porwać Federicę, ale szybka reakcja Dantego i ochrony mu w tym przeszkadzają. Fiorella zabiera Pedra na pole, żeby mógł się odprężyć i zaczerpnąć świeżego powietrza. Włoszce udaje się pokrzyżować plany Federiki, która próbuje opublikować nagranie na którym Eloísa przyznaje, że Máximo jest ojcem Roxany.

Julieta obawia się, że jej córka zareaguje podobnie jak Roxana, gdy dowie się prawdy. Vittorio oświadcza Giannie, że nie wie, czy Fiorella została adoptowana, choć obiecuje, że odezwie się, jeśli coś sobie przypomni. W jego rękach jest jednak list Maria, w którym ten wyznaje, że Fiorella nie jest jego córką. Eloísa zwołuje rodzinę, żeby dokonać odczytu testamentu. Krewni kobiety są zdumieni na wieść, że ta zapisała połowę swojego majątku Fiorelli.

„Włoska narzeczona” – Odcinek 133: Doña Eloísa dezaprobuje relacje Fiorelli z Pedrem


W 133. odcinku telenoweli „Włoska narzeczona”: Doña Eloísa nie akceptuje Fiorelli w roli dziewczyny Pedra. Emisja 26 kwietnia o godz. 17:00 w Czwórce

Federica, Osvaldo, Sonia, Sergio, a nawet Pedro proszą Eloísę, żeby rozważyła raz jeszcze, jak rozdzieli rodzinną fortunę, albowiem nie zgadzają się się z jej wolą. Fiorella przejmuje się sytuacją, w jakiej znalazła się z winy seniorki rodu. Dante sugeruje Federice, żeby nie ośmielała się zaszkodzić Fiorelli, bo tylko skomplikuje sprawę z podziałem majątku.

Roxana nie pozwala Gaelowi brać leków i obiecują sobie wzajemne wsparcie. Eloísa zdradza Pedrowi, że udawała chorobę, gdyż dowiedziała się, że ktoś próbuję ją otruć. Gianna cieszy się na wieść, że jej siostra zostanie milionerką. Joaquina przerabia ubrania Gianny tak, by pasowały na Roxanę i stara się ze wszystkich sił uprzyjemnić pobyt córki w domku dla służby. Benito jest zadowolony z faktu, że ma Roxanę blisko siebie.

Fiorella i Pedro o mały włos nie zostają nakryci przez Osvalda. Włoszce udaje się ukryć w odpowiednim momencie. Eloísa dziękuje Fiorelli za jej lojalność i dyskrecję. Przyznaje, że źle ją osądziła, ale uprzedza, że podtrzymuje swój sprzeciw wobec jej relacji z Pedrem.

„Włoska narzeczona” – Odcinek 134: Fiorella i Pedro zostają nakryci

W 134. odcinku telenoweli „Włoska narzeczona”: Federica uderza Julietę. Doña Eloísa nakrywa Fiorellę i Pedra. Emisja 27 kwietnia o godz. 17:00 w Czwórce

Gianna radzi Gaelowi, żeby dał Agustínowi szansę na złożenie wyjaśnień i proponuje, że będzie mu towarzyszyła podczas ich spotkania. Benigno prosi Aitanę, żeby pojechała na ranczo Ángelesów i zapoznała się z decyzją Eloísy odnośnie podziału majątku. Agustín wyjaśnia Gaelowi, że kiedy Máximo odkrył jego romans z Sarą, zmusił go groźbą do opuszczenia kraju, do którego powrócił po śmierci ukochanej, lecz wtedy także był szantażowany i nie mógł się do niego zbliżyć. Wyznaje, że mimo wszystko, nie przestał o nim myśleć, ani go kochać.

Aitana wślizguje się do pokoju Pedra i próbuje go pocałować. On orientuje się, że to nie Fiorella i wyrzuca ją za drzwi. Julieta nerwowo oczekuje na telefon od człowieka, który ma przekazać jej wieści na temat córki, gdy gaśnie światło. Rozlega się dźwięk dzwoniącego telefonu. Fiorella i Julieta wychodzą żeby go odebrać, a wtedy Federica omyłkowo uderza Julietę, zamiast Włoszkę. Domownicy spieszą na pomoc rannej kobiecie. Federicę ogarnia strach na myśl, że to sprawka Ramira.

Federica próbuje zmusić księgowego do podania nazwiska osoby, dla której trzymane są pieniądze w Acorp. Ten zgadza się udzielić jej informacji za odpowiednią opłatą. Osvaldo i Aitana wykorzystują odcięcie prądu, by uprawiać seks. Sonia nagrywa ich telefonem. Przyciśnięta do muru Diana wyznaje Vittoriowi, że ma dziecko z Aníbalem. Adela sugeruje Vittoriowi, żeby dobrze prześwietlił Dianę, bo na pewno maczała palce w kradzieży jego pieniędzy. Fiorella prosi Pedra, żeby nie dopuszczał do siebie Aitany. Wzrusza się i przytula na wieść o leczeniu zaordynowanym przez doktora Elizalde. Eloísa nakrywa ich razem obejmujących się.

„Włoska narzeczona” – Odcinek 135: Federica porzuca doñę Eloísę

W 135. odcinku telenoweli „Włoska narzeczona”: Federica okrada doñę Eloísę z pieniędzy i porzuca ją na ulicy. Emisja 28 kwietnia o godz. 17:00 w Czwórce

Doña Eloísa zakazuje Fiorelli zbliżać się do Pedra, a zwłaszcza go przytulać. Gael obiecuje Giannie, że pomoże jej w sprawie Fiorelli. Julieta wyznaje Fiorelli, że pragnie odnaleźć córkę, bo ją kocha i żałuje tego, co zrobiła. Włoszka dodaje jej animuszu. Federica zabiera doñę Eloísę do banku, skąd ta pobiera dużą sumę pieniędzy, a następnie usypia i porzuca na ulicy przebraną za żebraczkę.

Księgowy Vargas przyjmuje pieniądze od Federiki. W zamian wręcza jej obiecane dokumenty, które wskazuje, dokąd są wysyłane pieniądze Acorp. Kiedy doña Eloísa odzyskuje przytomność, czuje się zagubiona i żebrze o jałmużnę. Później próbuje dodzwonić się do Pedra i opisać mu, gdzie się znajduje. Diana planuje wyjawić Vittoriowi całą prawdę, lecz Aníbal ją powstrzymuje. Federica dociera do szpitala psychiatrycznego i usiłuje dowiedzieć się, czyje leczenie sponsoruje jej rodzinna firma. Roxana wstydzi się matki. Gael prosi dziewczynę, żeby się opamiętała. Rodzina niepokoi się zaginięciem doñii Eloísy. Gael spędza czas z ojcem na oglądaniu zdjęć i wideo.

„Włoska narzeczona” – Odcinek 136: Federica odnajduje Pilar

W 136. odcinku telenoweli „Włoska narzeczona”: Doña Eloísa wraca do domu. Federica odkrywa, że Pilar żyje. Emisja 29 kwietnia o godz. 17:00 w Czwórce

Pedro powoli odzyskuje wzrok. Udaje mu się zobaczyć zamazaną sylwetkę Fiorelli. Włoszka wzywa doktora Elizalde. Lekarz uspokaja zdenerwowanego pacjenta i zapewnia o skuteczności leczenia. Gael wyznaje Pedrowi, że nie należy do rodziny Ángelesów i zdążył poznać już swojego prawdziwego ojca. On obiecuje dochować dyskrecję i zapewnia go, że nadal będą dla siebie kuzynami.

Diana stawia na swoim i zdradza Vittoriowi, że to Aníbal zaplanował kradzież i zmusił ją do wyjawienia dostępu do jego kont bankowych. Vittorio wyprasza ją, gdyż potrzebuje czasu na przemyślenie sytuacji. Doña Eloísa kontaktuje się z telefonu życzliwej kobiety z Sergiem i wskazuje mu swoją lokalizację. Fabio umawia się z Sonią, żeby przekazać jej nowe informacje na temat oszustwa Benigna. Joaquina i Fidel obserwują, jak Roxana spędza przyjemnie czas w towarzystwie Benita, Gianny i Gaela.

Doña Eloísa wraca do domu i przysięga sobie, że odegra się na Federice za to, że porzuciła ją na ulicy. Pedro pokazuje Fiorelli zdjęcia swoje i Pilar i prosi ją, by mu je opisała. W ten sposób przypomina sobie o dzieciństwie. Dante uprzedza Federicę, że rodzina Ángelesów już dowiedziała się o tym, co zrobiła doñii Eloísie. Federica znajduje w szpitalu psychiatrycznym Pilar. Kobieta trzyma w dłoni pluszowego konia, którym kiedyś bawił się Pedro.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 01 maj 2016         0 Komentarzy · 137 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Dziesięć przykazań" odc. 1-11
Streszczenia odcinków


„Dziesięć przykazań” – Odcinek 1: Joquebede i Anrão próbują uratować syna

W 1. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Joquebede rodzi syna. Anrão próbuje uratować niemowlę. Emisja 11 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls

Joquebede i jej dzieci, Miriã i Arão, z przerażeniem przyglądają się, jak żołnierze egipscy wyrywają z rąk matkom noworodki płci męskiej, by następnie wrzucić je do rzeki. Ciężarna kobieta dostaje skurczy i posyła córkę po ojca, Anrão, pracującego jako niewolnik. Sama tymczasem wraca do domu razem z przyjaciółką, Amálią, gdyż dokuczają jej bóle przedporodowe. Anrão ucieka w trakcie budowy świątyni Amona i razem z córką wracają do domu. Faraon Seti i jego żona Tuya rozpieszczają swojego syna, księcia Ramzesa. Generał Disebek zabawia się z tancerką Yunet, której obiecuje lepsze życie w pałacu faraona. Yunet namawia go na ślub, ale on odmawia i oznajmia dziewczynie, że jest zaręczony z księżniczką Henutmire. Kochanka czuje się oszukana, wpada w złość i oznajmia mężczyźnie, że spodziewa się jego dziecka. Ten stawia ją przed wyborem – albo usunie ciążę, albo ją zostawi.

Joquebede mówi Anrão, że ich dziecko niebawem się narodzi. Obawia się jednak, że wyda na świat syna i żołnierze go zabiją. W rozmowie z faraonem Disebek podważa jego decyzję o zabijaniu hebrajskich niemowląt. Faraon Seti tłumaczy, że nie może pozwolić na to, by Hebrajczycy się rozmnażali i zaludniali jego ziemie. Anrão kończy budowanie barki, którą zabiera żonę i jej przyjaciółki na drugą stronę Nilu. Tam Joquebede wydaje na świat chłopca. Yunet wprowadza się do pałacu i podaje się za kuzynkę Disebeka. Tuya mianuje ją towarzyszką księżniczki Henutmire. Joqubede i Anrão wracają do domu, żeby pokazać dzieciom ich braciszka.

Mija kilka miesięcy. Nadchodzi dzień ślubu księżniczki Henutmire z generałem Disebekiem. Bomani, żołnierz egipski, podejrzewa że Anrão coś ukrywa i postanawia przeszukać jego dom. Yunet pojmuje za męża Pasera i wmawia wszystkim, że spodziewa się jego dziecka. Joquebede wpada w panikę na widok Bomaniego i ukrywa się razem z najmłodszym synem w składziku. Żołnierz opuszcza dom Anrão, niczego w nim nie znalazłszy. Yuner zazdrości Henutmire i podaje jej środek nasenny, żeby samej wkraść się do jej sypialni i spędzić jej noc poślubną z Disebekiem. Anrão zostaje ostrzeżony o wydanym przez faraona nakazie przeczesania wioski w poszukiwaniu noworodków. Razem z Joqebede uciekają z domu i zabierają niemowlę ukryte w koszyku. Niespodziewanie na swojej drodze napotykają Bomaniego w towarzystwie dwóch innych żołnierzy. Znajdują się w potrzasku…

„Dziesięć przykazań” – Odcinek 2: Mojżesz trafia do rąk Henutmire

W 2. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Henutmire znajduje chłopca w rzece i nazywa go Mojżeszem. Emisja 12 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls

Anrão uniemożliwia strażnikom zabranie dziecka. Joquebede ucieka nad rzekę i wypuszcza na nią koszyk z niemowlęciem. Następnie wraca do domu, gdzie znajduje ciężko rannego męża. Orientuje się także, że Miriã zniknęła. Dziewczynka tymczasem biegnie wzdłuż rzeki za koszykiem z bratem i widzi jak ten zmierza w stronę pałacu. Disebek wyznaje Yunetowi, że spodziewa się jego dziecka, a nie Pasera. Henutmire wyławia z rwącej rzeki koszyk i wpada w zdumienie, gdy znajduje w nim niemowlę. Yunet rozpoznaje derkę, w którą owite jest dziecię i mówi jej, że to syn Hebrajczyków. Kobieta postanawia zaopiekować się osieroconym chłopcem i nadaje mu imię Mojżesz.

Miriã wraca do domu i obwieszcza rodzicom, że jej brat przeżył. Tuya ostrzega Henutmire, że faraon nie daruje życia hebrajskiemu dziecku. Joquebede przychodzi do pałacu i oferuje się zostać mamką Mojżesza. Henutmire powierza jej w opiece niemowlę oraz obiecuje ochronę strażników. Seti zgadza się spełnić jedno życzenie Henutmire w zamian za jej rękę. Ona prosi go o wycofanie dekretu o zabijaniu potomków Hebrajczyków płci męskiej. Anrão wierzy, że Bóg ocalił Mojżesza, gdyż ma wobec niego plany. Faraon wycofuje dekret o dzieciobójstwie. Bomani zmusza Anrão do powrotu do pracy. Mężczyzna nie wytrzymuje ciężaru obowiązków i umiera od ran oraz z wycieńczenia. Joquebede i Miriã opłakują jego śmierć.

„Dziesięć przykazań” – Odcinek 3: Henutmire odbiera Mojżesza od Joquebede

W 3. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Henutmire pragnie wychować Mojżesza jak swojego syna. Emisja 13 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls

Joquebede i Num wrzucają ciało Anrão na barkę i płyną po rzece Nil w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca na pochówek. Uznany za zmarłego mężczyzna niespodziewanie przejawia oznaki życia. Anrão decyduje się na ucieczkę przed niewolniczą pracą i prosi żonę, żeby ukryła przed ich dziećmi prawdę o tym, że żyje.

Mijają miesiące. Yunet wydaje na świat córkę, której nadaj imię Nefertari. Henutmire tymczasem spodziewa się dziecka Diseboka. Joquebede nie ma żadnych wieści o mężu. Num prosi Amálię o rękę i zostaje przyjęty. Yunet przygotowuje tajemniczą miksturę i dolewa ją do napoju księżniczki Henutmire, po której ta dostaje silnych bóli i traci ciążę. Disebek pociesza zrozpaczoną kobietę. Amália zostaje żoną Numa. Henutmire ponownie zachodzi w ciążę, która i tym razem zostaje przerwana z winy Yunety. Seti wzywa kapłana, żeby pobłogosławił łono Henutmire. Mojżesz znika z oczu Joquebede i Amálii podczas załatwiania sprawunków. Chłopiec zostaje znaleziony przez Bomaniego, który wytyka matce, że wychowuje nie człowieka, lecz kolejnego niewolnika. Yunet skarży się Bennu, że tęskni za swoim dawnym życiem. Disebek spotyka ją w domu tańca i zaciąga do łóżka.

Henutmire dostaje wysokiej gorączki. Paser obawia się, że kobieta wkrótce dokona żywota. Miriã i Joquebede modlą się w jej intencji. Zdarza się cud i Henutmire wraca do zdrowia, ku niezadowoleniu Yunet. Kolejne lata przynoszą wiele cierpienia Henutmire, która nie może zajść w ciążę. Kobieta podejmuje radykalną decyzję o utopieniu się w rzece, lecz wspomnienie o tym, jak znalazła w niej Mojżesza ostatecznie powstrzymuje ją przed tym. Wraca do pałacu, wzywa do niego Joquebede, której dziękuje za posługę jako mamki Mojżesza i oznajmia gotowość do zajęcia się synem.

„Dziesięć przykazań” – Odcinek 4: Mojżesz nazywa Joquebede niewolnicą

W 4. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Joquebede doznaje szoku, gdy syn odpycha ją i nazywa niewolnicą. Emisja 14 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls

Zdesperowana prośbą Hunetmire Joquebede wyznaje, że jest biologiczną matką Mojżesza. Księżniczka obiecuje kobiecie, że zapewni chłopcu dostatnie życie i wzywa strażników, by wyprowadzili ją z pałacu. Królowa Tuya dowiaduje się od Yunet o tym, że Hunetmire adoptowała hebrajskiego chłopca i nie kryje niezadowolenia. Henutmire oświadcza Setiemu, że jej suche łono jest karą za mord dokonany na hebrajskich niemowlętach. Królowa Tuya mówi faraonowi, że Mojżesz może być wysłannikiem bogów. Seti wyraża zgodę na to, by Henutmire wychowała chłopca jak swojego syna.

Arão, Miriã i Joquebede cierpią z powodu rozstania z Mojżeszem i modlą się o szansę na jego powrót. Chłopiec także rozpacza po odseparowaniu od matki. Seti uprzedza Tuyę, że nigdy nie zaakceptuje Mojżesza jako swojego wnuka. Hunetmire zmusza Disebeka, żeby zaakceptował Mojżesza, jeśli chce zostać jej mężem. Joquebede wraca co pałacu, żeby błagać księżniczkę o zwrócenie syna. Hunetmire odmawia. Yunet i Disebek spotykają się po kryjomu w domu publicznym. Bennu szantażuje Yunet – domaga się pieniędzy w zamian za ukrycie przed Paserem, że Nefertari nie jest jego córką. Yunet zgadza się spełnić jego żądanie, by czym prędzej uśpić jego czujność i zabić go z zimną krwią.

Mijają kolejne lata. Mojżesz wyrasta na młodego Egipcjanina. Joquebede dowiaduje się, że jej syn pokaże się na publicznej uroczystości i pragnie go zobaczyć. Wzruszona widokiem syna wykrzykuje jego imię pośród wiwatującego tłumu. Następnie dobiega go chłopca, lecz ten odtrąca ją i nazywa niewolnicą.

„Dziesięć przykazań” – Odcinek 5: Mojżesz spotyka swoją siostrę

W 5. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Po ucieczce z pałacu Mojżesz napotyka swoją siostrę Miriã . Emisja 15 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls

Amália, Arão i Miriã są zszokowani szorstką reakcją Mojżesza i próbują uspokoić Joquebede. Num pociesza Amálię, która zadręcza się bezowocnymi staraniami o dziecko i mówi jej, że wkrótce Bóg uczyni ich rodzicami. Disebek pyta Henutmire, czy kobieta, która podeszła do Mojżesza podczas defilady jest jego biologiczną matką. Pomimo początkowego zdenerwowania kobieta wyznaje mu prawdę.

Seti zgadza się, by Mojżesz poszedł z Ramzesem przyjrzeć się budowie grobowca. Miriã zwraca uwagę na Hura, młodego Hebrajczyka służącego w pałacu. Joquebede i Amália mówią jej, że chłopak jest przyrzeczony egipskiej służce. Arão upuszcza na ziemię dłuto, o które potyka się Seti i za karę zostaje potraktowany biczem. Yunet zakazuje Nefertari zadawać się z Mojżeszem. Henutmire słyszy, jak kobieta wyraża się niepochlebnie o jej adoptowanym synu i ostrzega ją, że jest gotowa zabić w obronie dobrego imienia Mojżesza. Mojżesz i Ramzes naśmiewają się z Arão i nazywają go parszywym niewolnikiem. Arão nie potrafi się powstrzymać przed wytknięciem Mojżeszowi, że w jego żyłach także płynie hebrajska krew niewolników.

Po powrocie do pałacu Mojżesz wypytuje Henutmire o swoje korzenie. Ona wyznaje mu, że jest Hebrajczykiem. Joquebede i Miriã dowiadują się od Arão, że Mojżesz wpadł w osłupienie na wieść o swoim pochodzeniu. Mojżesz zdradza Ramzesowi że jest Hebrajczykiem, ale ten nie przejmuje się tym i przytula go. Później chłopiec ucieka z pałacu, żeby odnaleźć Arão i przypadkiem natyka się na swoją siostrę, która natychmiast go rozpoznaje.

„Dziesięć przykazań” – Odcinek 6: Nefertari wyznaje miłość Mojżeszowi

W 6. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Nefertari otwiera swoje serce przed Mojżeszem. Emisja 18 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls

Miriã nie rozumie, co Mojżesz robi samotnie w dzielnicy Hebrajczyków. Henutmire zauważa zniknięcie syna i prosi faraona Setiego, żeby wydał swoim żołnierzom rozkaz odnalezienia chłopca. Ten nie zamierza kiwnąć nawet palcem, albowiem uważa, że przygarnięcie Mojżesza było błędem. Ramzes przekupuje strażników strzegących bramy pałacu i biegnie po Mojżesza. Miriã proponuje Mojżeszowi, że zaprowadzi go do Arãoa, kiedy pojawia się Ramzes i namawia brata do powrotu. Joquebede wzrusza się na widok syna. Ku uciesze Henutmire Mojżesz wraca cały i zdrowy do pałacu. By uspokoić chłopca księżniczka mówi mu, że jest darem przyniesionym przez rzekę Nil. On prosi przybraną matkę, by nigdy więcej go nie okłamywała.

Mijają kolejne lata. Mojżesz jest już trzydziestoletnim mężczyzną, przystojnym i odważnym. Razem z Ramzesem biorą udział w wojnie z Hetytami i świętują zwycięstwo Egipcjan. Joquebede zostaje babcią Nadabe, Abiú i Eleazara, dzieci Arãoa i Eliseby. Mojżesz ćwiczy swoje wyznanie miłosne do Nefertari. Ramzes przerywa mu i oświadcza, że jest zakochany w księżniczce. Yunet przyłapuje Disebeka na miłosnych igraszkach z tancerką. Ogarnia ją złość i w zemście donosi Henutmire o zdradzie męża. Mojżesz mówi Ramzesowi, że także kocha Nefertari i pragnie pojąć ją za żonę. Ramzes zgadza się wycofać z zabiegania o względy księżniczki. Nefertari wyznaje Mojżeszowi miłość.

„Dziesięć przykazań” – Odcinek 7: Pierwszy pocałunek Mojżesza i Nefertari

W 7. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Mojżesz odtrąca Nefertari. Później zmienia zdanie i całuje ją. Emisja 19 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls

Mojżesz nie ma odwagi przyznać się przed Nefertari do swoich uczuć. Księżniczka jest rozczarowana, gdy ten oferuje jej tylko przyjaźń. Yunet zaprowadza Henutmire do ogrodu, gdzie Disebek zabawiał się z tancerką. Choć nie przyłapują mężczyzny na gorącym uczynku, Yunecie udaje się zasiać wątpliwości u Henturmire co do wierności jej męża. Ramzes poleca Uriemu wykonać klejnot, który będzie mógł wręczyć w prezencie Nefertari. Disebek domyśla się, co planuje Yunet i grozi kobiecie wydaleniem jej z pałacu. Później składa przysięgę żonie, że nie był z żadną inną kobietą. Ona naiwnie mu wierzy i przeprasza za swoją nieufność. Miriã odmawia przyjmowania zalotników poleconych przez matkę. Bezalel znika z oczu Abigailowi i Joquebede pomaga mu odnaleźć chłopca. Uri znajduje go samotnie włóczącego się po dzielnicy Hebrajczyków.

Nefertari zwierza się ojcu, że zabolało ją odtrącenie przez Mojżesza. Paser pociesza ją oraz insynuuje, że Mojżesz mógł w ten sposób ustąpić miejsca zakochanemu w niej Ramzesowi. Nefertari szybko przekonuje się, że podejrzenia ojca są słuszne, gdy Ramzes staje przed nią i deklaruje swoją miłość. Uri namawia Leilę, żeby razem z Bezalelem przenieśli się do pałacu. Kobieta nie zgadza, gdyż uważa, że jej miejsce jest pośród hebrajskiego ludu. Uri nie przyjmuje odmowy żony i żąda rozwodu oraz grozi, że zabierze jej syna. Hur patrzy z podziwem na księżniczkę Henutmire. Nefertari prosi Ramzesa o czas na zastanowienie się. Następnie udaje się na spotkanie z Mojżeszem, by prawić mu wyrzuty. Oboje nie potrafią zapanować nad emocjami i gorliwie się całują.

„Dziesięć przykazań” – Odcinek 8: Ramzes wyzywa Mojżesza na pojedynek

W 8. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Zazdrosny o Nefertari Ramzes wyzywa Mojżesza na pojedynek. Emisja 20 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls

Mojżesz odsuwa od siebie Nefertari oraz mówi, że nie powinni byli się całować. Księżniczka pyta go, czy poświęca się dla Ramzesa i złości się, gdy ten odpowiada przecząco. Zelofeade wyznaje Arãowi, że jest zakochany w jego siostrze. Apuki ubliża Miriãi i biczuje ją batem. Arão staje w jej obronie. Seti odradza Ramzesowi ślub z Nefertari oraz deklaruje, że znalazł dla niego inną kandydatkę na żonę. Ramzes sprzeciwia się woli ojca. Jest zdeterminowany, by poślubić ukochaną księżniczkę. Paser okłamuje Henutmire i wmawia jej, że Disebek jest lunatykiem. Mojżesz przychyla się do prośby Arãoa o lepsze warunki pracy. Nefertari zgadza się zostać żoną Ramzesa i beznamiętnie go całuje. Ten chwali się Mojżeszowi, że księżniczka przyjęła jego oświadczyny. Henutmire zachęca Mojżesza do walki o Nefertari, chociaż on nie chce wchodzić w drogę Ramzesowi.

Yunet uprzedza Pasera, że Nefertari zostanie przyszłą królową Egiptu. Zelofeade składa wizytę Miriãi. Ona celowo traktuje go szorstko, żeby go spłoszyć, co wcale nie podoba się Joquebede. Podczas treningu Mojżesz przyznaje się Ramzesowi, że pocałował Nefertari i prosi brata o przebaczenie. Ten atakuje go szpadą i wyzywa na pojedynek na śmierć i życie.

„Dziesięć przykazań” – Odcinek 9: Mojżesz zostaje posądzony o próbę zabicia Ramzesa

W 9. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Faraon mści się na Mojżeszu za to, że ciężko zranił jego syna. Emisja 21 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls

Mojżesz ciężko rani Ramzesa w nogę i wpada w desperację. Błaga Pasera, żeby uratował życie jego brata. Ramzes nazywa Mojżesza zdrajcą. Eliseba dostaje bólów brzucha, co niepokoi Eldade i Arãoa. Nie daje się jednak przekonać do porzucenia pracy. Karoma informuje Nefertari, że Ramzes został ciężko ranny w trakcie pojedynku z Mojżeszem. Seti nie kryje swojej złości wobec uczynku Mojżesza i zapowiada, że poniesie srogą karę, jeśli jego syn umrze. Uri skarży się Hurowi, że Bóg nie dba o los Hebrajczyków, dlatego woli modlić się do bogów wyznawanych przez Egipcjan. Seti rozkazuje uwięzić Mojżesza pod zarzutem próby zabicia przyszłego króla Egiptu. Nefertari czuje się odpowiedzialna za tragedię. Tuya wypomina jej, że zabawiła się uczuciami Ramzesa i Mojżesza.

Henutmire wpada w przerażenie na wiadomość o rozkazie faraona. Leila oświadcza Hurowi, że nie porzuci swojej wiary dla lepszego życia, jakie oferuje jej Uri. Apuki grozi Arãowi i Miriãi. Henutmire błaga ojca o darowanie życia Mojżeszowi. Jest Rozczarowana, gdy Seti oświadcza, że przez wiele lat czekał na okazję, by pozbyć się Mojżesza i zamierza wykorzystać fakt, w końcu takowa się nadarzyła. Miriã i Joquebede dowiadują się od Hura, że Mojżesz może zostać skazany na śmierć. Joquebede nie godzi się z myślą o stracie syna. Prosi Hura, żeby zaprowadził ją do Mojżesza. Miriã uważa, że to szaleństwo. Hur uprzedza kobietę, że w ten sposób oboje narażają życie. Ona jest zdecydowana. Pożycza egipskie odzienie od Judite i przebiera się za służkę. Hur prowadzi ją do miejsca, w którym uwięziony jest jej syn. Kobieta zostaje rozpoznana przez Henutmire, gdy próbuje zbliżyć się do Mojżesza.

„Dziesięć przykazań” – Odcinek 10: Ramzes ratuje Mojżesza przed straceniem

W 10. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Ramzes próbuje wpłynąć na faraona, zanim ten skaże Mojżesza. Emisja 22 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls

Henutmire rozkazuje Joquebede opuścić pałac i nigdy więcej nie szukać Mojżesza. Joquebede udaje się wzruszyć Henutmire słowami podziękowania za wychowanie jej syna w miłości. Hur zdradza Uriemu, że pomógł Joquebede przedrzeć się do pałacu. Judite przyznaje się Apukiemu, że pożyczyła ubranie Joquebede. Ten ubliża jej i grozi batem. Paser oznajmia faraonowi i jego żonie, że stan zdrowia ich syna pogarsza się. Miriã i Arão odczuwają ulgę, gdy Joquebede wraca do domu. Kobieta błaga ich, by modlili się o ratunek dla Mojżesza.

Yunet nie dopuszcza Nefertari do Mojżesza i obwinia ją o tragedię. Księżniczka wytyka Yunecie, że w przeciwieństwie do niej, nigdy nikogo nie kochała. Disebek dowiaduje się o wizycie Joquebede w pałacu i zapowiada Henutmire, że znajdzie zdrajcę, który wpuścił kobietę do pałacu. Disebek obiecuje Mojżeszowi, że zrobi wszystko, by uratować mu życie. Eliseba znów odczuwa bóle brzuszne, a do tego zaczyna krwawić.

Nefertari odwiedza Ramzesa i wyznaje, że Mojżesz odrzucił jej miłość, gdyż ceni sobie bardziej ich braterską więź. Apuki próbuje utrudnić Arãowi sprowadzenie pomocy dla Elisebie. Seti przymierza się do osądzenia Mojżesza, oskarżonego o usiłowanie zabicia Ramzesa. Ramzes staje przed ojcem i prosi, żeby wysłuchał go, zanim wyda wyrok na Mojżesza.

„Dziesięć przykazań” – Odcinek 11: Mojżesz zostaje uniewinniony

W 11. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Faraon uniewinnia Mojżesza. Arão i Eliseba zostają bez domu. Emisja 25 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls

Ramzes zaświadcza o niewinności Mojższa i błaga faraona o darowanie mu życia. Kiedy opada z sił z wycieńczenia, Paser i Simut odnoszą go do jego komnaty. Henutmire z niepokojem oczekuje na wyrok. Arão decyduje się pospieszyć na ratunek Elisebie, nawet jeśli miałby przypłacić to życiem. Num powstrzymuje Apukiego przed uderzeniem Arãoa i wstawia się za nim. Abigail i druga niewolnica asystują Elisebie podczas porodu. Kobieta wydaje na świat syna i nadaje mu imię Itamar.

Tuya obwinia Nefertari o stan Ramzesa. Hur namawia Uriego, żeby walczył o syna i sprowadził go do pałacu. Joquebede i Miriã przybiegają na pomoc Elisebie, która zemdlała po porodzie, i zabierają do domu. Seti oczyszcza Mojżesza z winy. Mężczyzna zostaje wypuszczony na wolność i szuka Ramzesa, żeby podziękować mu za ocalenie życia oraz życzyć mu szybkiego powrotu do zdrowia. Seti nie kryje niezadowolenia z takiego obrotu sprawy i zapowiada Tuyi, że nadejdzie kres Mojżesza. Num i Zelofeade podejrzewają, że Apuki knuje coś niedobrego. Dom Arãoa staje w płomieniach. Arão i Eliseba doznają szoku na widok palącego się domu.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 01 maj 2016         0 Komentarzy · 110 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Niewolnica Vicotria" odc. 1-17
Streszczenia odcinków


„Niewolnica Victoria” – Odcinek 1: Niewolnicy ratują życie Victorii

W 1. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Victoria zostaje uratowana z pożaru. Tomás i Lorenza uciekają z nią. Emisja 13 kwietnia o godz. 15:00 w TV Puls

Tomás wręcza don Domingowi ostatnią część zapłaty. Właściciel hacjendy El Eden składa mu gratulacje i mówi, że od jutra będzie wolnym człowiekiem. Obiecuje mu, że spotkają się u notariusza, by podpisać jego list wyzwoleńczy. Mężczyzna nie posiada się z radości. Oznajmia przy tym pragnienie wykupienia wolności dwóm kobietom, swojej żonie Lorenzie i córce Milagros. Don Domingo uprzedza go, że musi skonsultować z żoną Heleną, czy poradzi sobie bez Lorenzy, która jej mamką Victorii. Lorenza dba o Victorię jakby była jej rodzoną córką i zdaje się znać ją dużo lepiej niż jej rodzona matka, doña Helena.

Nicolás, właściciel innej okolicznej hacjendy, rozmawia z matką o trudnej sytuacji finansowej, w której znalazła się ich rodzina. Kobieta dopatruje się winy w imporcie taniego towaru, ale on kwestionuje jej zdanie i zapewnia o dobrej opinii lokalnych mieszkańców. Sara, niewolnica pracująca na hacjendzie Nicolása, upuszcza talerz. Matka Nicolása ubliża jej i rozkazuje synowi przykładnie ją za to ukarać. Po solidnej chłośnie Nicolás wykorzystuje niewolnicę, tak jak robił dotychczas. Isabel, jego żona, przygląda się im z oddali. Don Domingo otrzymuje od jednego z zaufanych kupców informację o przypłynięciu statku z Afryki. Siervo, jeden z niewolników na hacjendzie, przysłuchuje się ich rozmowie. Tomás dzieli się z Lorenzą wiadomością o tym, że zostanie uwolniony.

Grupka rabusiów napada na łodzie z towarem i zabija płynących nimi mężczyzn. Na hacjendzie El Eden zostaje znalezione martwe bydło. Helena dopatruje się w tym złego omenu i namawia Dominga do opuszczenia hacjendy z całą rodziną. Prosi go również, by nie brał udziału w spotkaniu zorganizowanym przez generała. Generał informuje okolicznych posiadaczy ziemskich o nowym prawie „wolnego łona” ustanowionym przez Simona Bolivara, będącego pierwszym krokiem do abolicji niewolników, w myśl którego każde nowo poczęte dziecko niewolnicy uzyska wolność po ukończeniu osiemnastego roku życia. Domingo zawiadamia generała, że słyszał z zaufanego źródła o dotarciu nad wybrzeże statku z czarnymi ludźmi z Afryki.

Generał organizuje poszukiwanie statku, by dopaść nielegalnych przemytników niewolników i ukarać ich. Nicolás, który przewodzi transportem morskim, uprzedza Morelasea, żeby pozbył się wszystkich Afrykańczyków ze statku i tym samym zatarł ślady. Ten posłusznie wykonuje polecenie i zmusza niewolników do skoczenia do morza. Część z nich ginie przez utopienie, inni dopływają do brzegu, gdzie zostają schwytani ludzi generała. Nicolás rozkazuje Moralesowi podłożyć ogień pod hacjendę „El Eden”. Tomás spieszy na ratunek swoim panom, lecz udaje mu się uratować życie jedynie małej Victorii. Jego list wyzwalający zostaje spalony i razem z Lorenzą muszą uciekać jako niewolnicy. Zabierają ze sobą Victorię.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 2: Victoria dorasta pośród niewolników

W 2. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Victoria dorasta w osadzie niewolników, wychowana przez Tomása i Lorenzę. Emisja 13 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls

Tomás uważa, że Victoria powinna zostać na hacjendzie. Lorenza nie zgadza się z jego zdaniem i przekonuje go, że zaopiekuje się nią tak samo jak ich córką Milagros. We czworo docierają do Palenque, gdzie planują rozpocząć nowe życie. Prudencio, dowodzący osadą, stawia im jeden warunek pozostania – mają pozbyć się dzieci. Jego córka Sara wstawia się za nimi i udaje im się wynegocjować dla nich nocleg. Później zwraca się do Lorenzy z prośbą o środek, który pomoże jej pozbyć się dziecka noszonego w łonie, syna poprzedniego właściciela. Ona namawia ją do porzucenia tej myśli i przypomina, że to jej dziecko. Nicolás odkrywa, że Victoria przeżyła i rozkazuje Moralesowi ją odnaleźć.

Następnego dnia Tomás i Lorenza muszą opuścić Palenque. Sara jest jeszcze wstawia się za nimi u ojca. Oznajmia Prudenciowi, że spodziewa się dziecka białego mężczyzny i grozi odejściem. Mężczyzna ustępuje i pozwala parze pozostać. Morales przyznaje się ojcu Octaviowi do podpalenia hacjendy „El Eden” z rozkazu Nicolása oraz do uratowania córki Quintery, którą powierzył pod opiekę czarnemu niewolnikowi, by mógł ją zabrać daleko stąd.
Gutiérrez żąda od Nicolása dodatkowej zapłaty za manipulacje z prawami własności na jego korzyść. W odwecie Nicolás zleca zabicie Gutiérreza.

Mija dwanaście lat. Victoria wyrasta na piękną pannę i utrzymuje silną więź z Miguelem, synem Sary.
Podczas rytuału Milagros i inne młode dziewczęta zdobywają wiedzę o swoich przodkach. Victoria składa gratulacje Milagros oraz wyraża nadzieję na to, że pewno dnia także dostąpi tej wiedzy. Pozostałe dziewczęta próbują jej dokuczyć i wmawiają, że nie zostanie dopuszczona do rytuału, bo jest biała jak jej rodzice, a do tego brzydka.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 3: Miguel zabiera Victorię do miasta

W 3. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Victoria i Miguel uciekają do miasta. Generał najeżdża na Palenque. Emisja 14 kwietnia o godz. 15:00 w TV Puls

Victoria opuszcza osadę. Tomás wdaje się w bójkę z José i nakazuje jemu oraz pozostałym osadnikom szanować jego córkę. Miguel odnajduje i pociesza płaczącą Victorię. Wyjaśnia jej, że choć różnią się kolorem skóry, w ich żyłach płynie ta sama krew. Isabel, żona Nicolása, umiera przy porodzie, tak samo jak jej córka. W trakcie rytuału Lorenza nadaje Victorii sekretne imię, które będzie ją chroniło i na zawsze uczyni ją jedną z osady.

Hilda, matka Nicolása, uświadamia syna, że znów jest wolnym mężczyzną i może znaleźć dla siebie nową kobietę oraz ubiegać się status, na który zasługuje. Victoria nie wierzy w skuteczność rytuału odprawionego przez Lorenzę i prosi Miguela, żeby pokazał jej, gdzie mieszkają ludzie, tacy jak ona. Chłopak zabiera ją do miasta zamieszkałego przez białych ludzi. Widzą na własne oczy, jak Hilda traktuje czarnoskórą kobietę. Kiedy zaczepia ich generał i pyta Miguela o jego pana, oboje rzucają się do ucieczki. Generał rozkazuje Pedrowi śledzić dzieci, lecz ich nie łapać, albowiem chce się dowiedzieć, gdzie mieszkają.

Osadnicy Palenque niepokoją się zniknięciem Victorii i Miguela. Przywódca zwołuje ludzi do wszczęcia poszukiwań. Pomimo wycieńczenia Miguel i Victoria kontynuują drogę do osady, nie bacząc na Pedra, który depcze im po piętach. W końcu docierają do domu, gdzie otrzymują reprymendę za narażanie pozostałych osadników. Pedro odkrywa kryjówkę zbiegłych niewolników i donosi o tym Nicolásowi. Ten przypuszcza najazd na Palenque w celu oswobodzenia Victorii i otrzymuje na to pozwolenie od generała. José widzi z daleka, jak biali, uzbrojeni ludzie generała zmierzają w stronę osady i zawiadamia przywódcę. Osadnicy zbierają się, żeby stawić czoła najezdnym.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 4: Victoria przybywa do Hiszpanii

W 4. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Ksiądz Octavio wysyła Victorię do klasztoru w Hiszpanii. Emisja 14 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls

Generał zabija Prudencia jednym strzałem na oczach niewolników, których następnie rozkazuje umieścić w więzieniu. Victoria ukrywa się samotnie w polu i przywołuje sekretne imię swojej strażniczki, Orujimi, żeby otoczyła ją opieką. Morales dokonuje selekcji niewolników, którzy trafią do Nicolása. Pośród nich znajdują się Tomás, Miguel i Sara. Mężczyzna zabiera pod wymówką Sarę w ustronne miejsce i brutalnie traktuje ją biczem. Victoria dociera do miasteczka, by szukać dla siebie schronienia. Zagląda do kościoła, gdzie poznaje księdza Octavia. Ponieważ nie chce mu zdradzić nic więcej poza swoim imieniem, ten postanawia odesłać ją do klasztoru w Hiszpanii. Wręcza jej list polecający, żeby mogła pokazać go tamtejszym zakonnicom oraz oddaje pod opiekę kapitanowi Velandii, który przewodzi wyprawie na Stary Kontynent.

Tomás i Miguel trafiają na hacjendę Nicolása. Trinidad, czarna niewolnica, wyjaśnia im panujące na niej zasady. Victoria przypływa do Hiszpanii i zostaje powitana w klasztorze przez siostrę Alicię i matkę przełożoną. Wręcza im list polecający od księdza Octavia. Nicolás zmusza Tomása, by naznaczył Rositę. Tomás z bólem serca spełnia rozkaz. Miguel przygląda się wszystkiemu z przerażeniem, po czym próbuje zbiec, ale Trinidad ostrzega go, że jeśli zostanie złapany, czeka go bicz oraz przypomina, że tylko żywy ma szansę na to, że pewnego dnia odzyska wolność.

Milagros i Sara rozpoczynają pracę na plantacji. Ta druga jest zbyt wątła, by poradzić sobie z obowiązkami, za co znów zostaje potraktowana batem przez Moralesa. Hilaria w porę powstrzymuje mężczyznę przed zaszlachtowaniem kobiety, a następnie informuje Nicolása o powrocie Sary. Ten zwraca się z pretensjami do Moralesa o to, że zataił przed nim powrót Sary na hacjendę. Kobieta zostaje umieszczona w zagrodzie, by mogła odpocząć i nabrać sił, a jej miejsce na plantacji zastępuje inna osoba. Isabelita prosi Nicolása i babcię, żeby przydzielili jej czarnoskórą dziewczynkę do towarzystwa, gdyż jest już znudzona samotną zabawą. Siostra Alicia oprowadza Victorię po klasztorze, zachęca ją lekcjami muzyki i szycia oraz przedstawia innym podopiecznym. Nicolás odwiedza Sarę i wyznaje jej miłość. Ona zdradza mu, że ma syna i prosi, żeby się nim zaopiekował.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 5: Victoria pragnie wrócić do Ameryki


W 5. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Victoria zgłasza się jako wolontariuszka na misję do Ameryki. Emisja 15 kwietnia o godz. 15:00 w TV Puls

Miguel dowiaduje się o śmierci swojej matki. Nicolás podnosi go na duchu. Tymczasem przebywająca w klasztorze Victoria uczy się haftować i zawiązuje przyjaźń z Remedios. Dziesięć lat później w klasztorze zjawiają się siostry dominikanki poszukujące wolontariuszek do misji w Ameryce. Victoria zgłasza się na ochotniczkę i robi wszystko, by zostać przyjętą. W rozmowie z siostrą Alicią wyznaje, że nie zapomniała o swojej rodzinie i Miguelu i pragnie ich odnaleźć. Miguel wyrasta na młodzieńca, eksperta w tresurze koni i otrzymuje specjalne względy od Nicolása. Jest zdeterminowany do wykupienia swojej wolności i by to zrobić, wykrada rzeczy z domu kapitana Granadosa.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 6: Victoria dowiaduje się o planach markizy

W 6. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Victoria odkrywa, że markiza planuje morską wyprawę do Santa Rosa. Emisja 15 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls

Nicolás rozkazuje Miguelowi szanować Moralesa i brać z niego przykład, bo będzie jego następcą na stanowisku zarządcy. Isabel ukrywa parę kolczyków przed Rosą, by później urządzić awanturę z powodu ich zniknięcia i przypisać kradzież Sarze. Kobieta zostaje ukarana i odesłana do baraku. Adela widzi, jak Eugenia flirtuje z Nicolásem. Rosa wraca do domu jako towarzyszka Isabeli, jednak nie jest z tego powodu zadowolona. Eugenia wpuszcza Nicolása do swojej sypialni pod nieobecność Eudarda, by się z nim przespać.

Miguel pragnie szybko się wzbogacić. W tym celu proponuje Trinidad i Juanowi zorganizowanie napadów na dyliżanse. Ich pierwszą ofiarą pada Eugenia. Generał wydaje rozkaz ujęcia bandytów. Celnym strzałem Granados zatrzymuje jednego z nich – Juana. Miguel i Trinidad ratują swoją skórę. Eugenia i Nicolás ponownie zostają sam na sam i wykorzystują to, nieświadomi, że Adela im się przygląda. Tomás, Trinidad i Milagros opatrują ranę Miguela. Mężczyzna majaczy. Granados dostarcza Juana do Nicolasa i wskazuje go jako bandytę, który napadł na jego dyliżans. Nicolás próbuje dowiedzieć się, kim byli wspólnicy Juana, lecz ten dzielnie kryje przyjaciół i deklaruje, że działał w pojedynkę. Nie udaje mu się uratować życia i ginie zastrzelony przez Nicolása.

Adela wręcza ojcu Octaviowi pieniądze na sprowadzenie z Hiszpanii młodej dziewczyny, z którą będzie mogła ożenić swojego syna. Juan zostaje pogrzebany. Miguel wręcza matce Juana oszczędności zebrane przez jej, by mogła wykupić za nie własną wolność. Victoria słyszy, jak zakonnice rozmawiają o wysłaniu jednej z dziewczyn do Santa Marta. Postanawia zrobić wszystko, by zostać wybraną. Matka Juana wykupuje własną wolność za pieniądze syna, a Nicolásowi wmawia, że to oszczędności jej życia. On wydaje jej kartę wolności. Nicolás uprzedza niewolnice, że prawo wolnego łona nie dotyczy jego regionu. Eduardo dostaje zawału i umiera na oczach Eugenii. Kobieta nawet nie próbuje mu pomóc. Victoria dowiaduje się, że markiza planuje podróż do Santa Marta w poszukiwaniu męża. Nicolás oświadcza się Eugenii, jednak ona nie przyjmuje go, albowiem chce jeszcze nacieszyć się wolnością.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 7: Victoria i Remedios okradają markizę

W 7. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Z pomocą Remedios Victoria okrada markizę, by uzurpować jej miejsce. Emisja 18 kwietnia o godz. 15:00 w TV Puls

Tomás wyjaśnia Trinidad, dlaczego on i Miguel uciekli z hacjendy. Adela odkrywa romans Eugenii i Nicolása. Matka przełożona uprzedza Victorię, że zostanie odesłana do klasztoru przy francuskich Alpach, gdzie będzie służyć jako mniszka. Nicolás oznajmia matce, że planuje się pobrać. Kobieta myśli, że wybranką jej syna jest Eugenia, ale on wyprowadza ją z błędu. Victoria zdradza Remedios, że zamierza popłynąć do Ameryki jako markiza.

Grupa niewolników, w tym Miguel i Trinidad, planują wzniecić bunt przeciwko właścicielom, którzy nie respektują prawa wolnego łona. Miguel uprzedza ich o przybyciu markizy, przyszłej żony Nicolása, i proponuje zorganizowanie porwania kobiety dla okupu. Nicolás obwieszcza swoją decyzję o poślubieniu markizy Bracamonte. Wszyscy, w tym Eugenia, składają mu gratulacje. Victoria i Remedios szukają listu od ojca Octavia, żeby napisać na podobnym, kościelnym zwoju z pieczątką wiadomość do markizy, w której odwołują jej wyprawę do Ameryki z powodu anulowania ślubu.

Remedios dosypuje do kolacji dla zakonnic i markizy środek nasenny. Kiedy te zapadają w sen, razem z Victorią okradają markizę. Eugenia zrywa współpracę z Nicolásem. Planuje bowiem znaleźć innego wspólnika. Nie chce jednak zdradzić, kogo sobie upatrzyła. Mężczyzna nie zgadza się z jej decyzją i czyni jej wyrzuty. Zakonnice odkrywają zniknięcie Victori i Remedios oraz dowiadują się o ich kradzieży.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 8: Victoria zostaje porwana

W 8. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Miguel i Trinidad porywają Victorię. Ona odkrywa ich zamiary. Emisja 18 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls

Victoria i Remedios wyruszają w podróż do Santa Marta. Remedios udziela Victorii lekcji etykiety, by mogła dobrze odegrać rolę markizy. Adela jest podekscytowana zaręczynami Tomása z markizą. Rosa wyznaje miłość Miguelowi. Choć on mówi jej, że kocha ją jak siostrę, ona nie przyjmuje tego do wiadomości i skrada mu pocałunek. Tomás ostrzega Miguela, by nie ważył się skrzywdzić Rosy. Ten zapewnia go, że tak się nie stanie, bo ją kocha.

Victoria dopływa do wybrzeży Santa Rosa. Wszyscy są zachwyceni urodą fałszywej markizy. Miguel i Trinidad przeprowadzają zaplanowane wcześniej porwanie markizy w trakcie jej drogi do „Edenu”. Ojciec Octavio i Adela są zaniepokojeni, gdy Nicolás długo nie wraca. Tymczasem on i Remedios próbują dostać się na ranczo, żeby zawiadomić wszystkich o porwaniu markizy. Miguel nie kryje zaskoczenia zachowaniem markizy, która zdaje się rozumieć ich zamiary.

Generał Márquez dowiaduje się od Remedios i Nicolasa, że porywacze markizy żądają przywrócenia prawa wolnego łona w zamian za wypuszczenie kobiety na wolność. Nicolás jest skłonny spełnić to żądanie, lecz generał nie podziela jego zdania. Rubén i Miguel sprzeczają się o to, co zrobić z markizą. Kiedy ta dowiaduje się, że planują ją zabić, przy pierwszej okazji rzuca się do ucieczki. Nicolás rozkazuje Moralesowi przyprowadzić do niego dwie niewolnice, chronione prawem wolnego łona oraz oznajmić pozostałym niewolnikom, że to samo prawo będzie przysługiwało im wszystkim. Pomimo zmęczenia Victoria kontynuuje ucieczkę. Kiedy opada z sił, wyobraża sobie że stoi przed nią matka Lorenza.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 9: Victoria szuka swojej rodziny

W 9. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Victoria szuka sposobu na skontaktowanie się z rodziną. Emisja 19 kwietnia o godz. 15:00 w TV Puls

Morales zatrzymuje Rubéna. Granados jest oburzony decyzją Nicolása o respektowaniu prawa wolnego łona niewolników. Alonso i Eugenia znajdują markizę i zabierają ją na ranczo Eugenii. Nicolás pragnie zobaczyć się z cudzoziemką, także po to, by wypytać ją o porywaczy. Ona mówi mu jedynie, że było ich troje i mieli zakryte twarze. Okoliczni posiadacze ziemscy wraz z żonami oraz niewolnikami zbierają się na placu, by zobaczyć, jak Rubén zostaje ukarany za porwanie oraz próbę zabicia markizy. Victoria nie zgadza się na tak okrutnie traktowanie i prosi Nicolása, żeby mu pomógł, ale ten rozkłada ręce. Nawet widok Tomása pośród tłumu gapiów nie przynosi jej ulgi.

Po powrocie do „Edenu” Victoria postanawia udać się do baraków na spotkanie z rodziną. Jeden z niewolników mówi swoim towarzyszom, że nie zgadza się z tym, by uczciwi z nich musieli ponosić winy za grzeszników. Zapowiada, że kiedy odkryje, kto działa na ich niekorzyść, osobiście wyda ich Moralesowi i Nicolásowi. Adela i Nicolás oprowadzają markizę po domu. Victoria wykazuje szczególne zainteresowanie barakami, w których mieszkają niewolnicy, ale oni odradzają jej zaglądanie do środka i tłumaczą, że nie ma w nich niczego wartego uwagi. Nicolás przedstawia Victorii Moralesa jako swoją prawą rękę. Ona pamięta go jeszcze z czasów, kiedy mieszkała w Palenque. Markiza poznaje także Isabel, córkę Nicolása. Dziewczynka serdecznie ją wita i przedstawia jej Rosę, swoją „zabawkę”.

Tomás domyśla się, że Miguel postępuje niezgodnie z prawem i ostrzega go przed kłopotami. Adela i Nicolás rozmawiają na temat przygotowań do ślubu. Markiza ignoruje ich, albowiem jest zbyt zajęta rozmyślaniem o swojej rodzinie i Miguelu. Później postanawia na własną rękę udać się do baraków, lecz głośny hałas budzi czujność Moralesa i zmusza ją do ukrycia się. Miguel zakrywa jej usta, żeby nie mogła krzyczeć, podczas gdy Morales rozgląda się za nim. Rosa szpera w rzeczach markizy i przymierza jej kapelusze. Victoria nakrywa ją na gorącym uczynku. Rosa prosi ją o przebaczenie oraz błaga, by nie wydała ją panom. Ona zgadza się ją kryć pod warunkiem, że opowie jej wszystko o rodzinie Nicolása. Milagros wypytuje Trinidad o jej czarnoskórą koleżankę z sąsiedniego rancza oraz ich wspólne plany. Adela i Nicolás organizują wycieczkę nad rzekę. Markiza zgadza się im towarzyszyć i chce zabrać ze sobą Rosę.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 10: Victoria staje w obronie Milagros

W 10. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Victoria wstawia się za Milagros przed Moralesem. Emisja 19 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls

W trakcie wycieczki nad ocean markiza wypytuje Rosę o jej rodzinę i zauważa, że dziewczyna nie jest nieszczęśliwa z bycia niewolnicą. Eugenia oznajmia wszystkim obecnym, że zawiązała sojusz z firmą eksportującą czekoladę należącą do Alonsa Marqueza. Nicolás i Adela nie kryją niezadowolenia z tego powodu. Trinidad i Miguel martwią się o Marcosa z rancza Granadosa, który wciąż nie wyleczył ran od porwania markizy. Do tego obawiają się, że mógł ich wydać. Adela i Nicolás także mają powody do zmartwień. Zastanawiają się, co będzie, jeśli markiza nie zgodzi się na ślub i zechce wrócić do Hiszpanii. Ojciec Octavio radzi im, żeby nie zadręczali dziewczyny tematem ślubu, by mogła dojść do siebie po nieprzyjemnym doświadczeniu z porwaniem.

Nicolás zaprasza wszystkich właścicieli okolicznych rancz, żeby przedstawić im markizę. Zapoznaje Victorię z najlepszym zaklinaczem koni w regionie. Victoria symuluje omdlenie, żeby ukryć przed gośćmi, że nie potrafi jeździć konno. Adela wzywa lekarza do markizy. Victoria prosi Remedios, żeby sprowadziła Miguela. Adela nie kryje zdziwienia na wieść o prośbie markizy. Remedios próbuje zaradzić sytuacji i wmawia Adeli, że chodziło jej o Gabriela, archanioła, jej stróża.

Morales melduje Nicolásowi wykonanie polecenia związanego z maszyną do produkcji czekolady. Tomás niepokoi się zniknięciem Milagros. Trinidad uspokaja go, że jest na ranczu Granadosa i pomaga w wykonaniu pewnego zadania. Tomás daje wyraz swojej dezaprobaty i ostrzega Trinidad, że doniesie o wszystkim Nicolásowi, jeśli tego nie przerwą. Morales zauważa nieobecność Milagros. Miguel wstawia się za nią i wmawia Moralesowi, że podaje lekarstwa krowom. To jednak nie uspokaja go i postanawia osobiście znaleźć dziewczynę. Milagros wraca na ranczo i zostaje ukarana przez Moralesa. Markiza interweniuje na korzyść Milagros i oświadcza Nicolásowi, że zmęczyły ją krzyki i strzelaniny, a do tego uważa że kary dla niewolników są zbyt surowe.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 11: Markiza zdradza Miguelowi swoją tożsamość


W 11. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Miguel dowiaduje się, że markiza to naprawdę Victoria. Emisja 20 kwietnia o godz. 15:00 w TV Puls

Candela nie wierzy w dobre intencje markizy i podejrzewa, że nie zagrzeje miejsca na ranczu przez dłużej niż miesiąc. Adela dzieli się z ojcem, Octaviem, swoimi spostrzeżeniami co do niezrozumiałego zachowania markizy, która pokazuje się publicznie niestosownie ubrania oraz trzyma stronę niewolników. Czyni także wyrzuty księdzu, że sprowadził ją na ranczo. Ojciec Octavio przypomina kobiecie, że bycie niewdzięcznym jest grzechem. Victoria także odbywa rozmowę z księdzem. Ten dziękuje jej za pomoc dla Milagros oraz przestrzega przed osobami, które nie popierają jej zachowania.

Tomás wyznaje Miguelowi, że czuje się odpowiedzialny za to, co wydarzyło się w Palenque. Miguel daje jasno do zrozumienia Rosie, że kocha ją w inny sposób niż ona jego. Eugenia pragnie pochwalić się użytecznością maszyny produkcyjnej, lecz zamiast wzbudzić zachwyt, wystawia się na pośmiewisko. Pan Hardy, który miał być jej wspólnikiem, jest rozczarowany niepoprawnym działaniem maszyny i wychodzi obrażony. Po intymnym spotkaniu z Nicolásem Eugenia ma nadzieję, że ten zechce znów partnerować jej w interesach. Spotyka ją zawód, albowiem on również odwraca się do niej plecami oraz dodaje, że biznes nigdy nie powinien być łączony z przyjemnościami. Nicolas i Victoria wybierają się na przejażdżkę konno. Miguel towarzyszy im. Nieves, koń markizy, płoszy się i rzuca się do galopu. Nicolás rozkazuje Miguelowi jechać za Victorią. Markiza zdradza Miguelowi swoją prawdziwą tożsamość. Miguel bierze na siebie winę za zachowanie kona, za co zostaje ukarany przez Nicolása.

Remedios upija się i rozplątuje jej się język. Zaczyna rozprawiać o klasztorze, co wzbudza podejrzenia Adeli. Później Adela znajduje w pokoju markizy dobrze ukryty talizman. Morales za karę linczuje Miguela batem. Markiza prosi Nicolása, żeby darował winę Miguelowi, lecz on odmawia oraz wyjaśnia, że jeśli okaże litość, inni niewolnicy potraktują to jako wyraz słabości. Eugenia próbuje nakłonić Hardy’ego do współpracy, lecz ten oznajmia jej, że znalazł innego partnera. Nicolás uprzedza ją, że chodzi o niego. Miguel zakrada się w nocy na ranczo, wślizguje się do pokoju markizy i całuje ją. Oboje wyznają sobie, jak bardzo za sobą tęsknili. Nicolás puka do drzwi sypialni markizy i prosi ją rozmowę. Ona wychodzi mu na przeciw, lecz nie wpuszcza go do środka.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 12: Tajemnicza śmierć niewolników intryguje Nicolása

W 12. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Prawo wolnego łona dzieli niewolników. Kilkoro z nich ginie. Emisja 20 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls

Nicolás wyznaje markizie, jak bardzo pragnie pojąć ją za żonę, zwłaszcza po tym, jak ona nie dała się skusić jego zalotom w oczekiwaniu na noc poślubną. Później zabiera z baraków jedną z niewolnic, żeby ją wykorzystać. Milagros jest tego świadkiem. Następnego dnia poleca Miguelowi zaopiekować się markizą podczas jego wyjazdu do Santa Marta. Chłopak ma spełnić każde żądanie gościa oraz Adeli. Generał Marquez oznajmia innym właścicielom ziemskim, że rząd będzie wypłacał rekompensaty za więźniów, którzy według prawa otrzymają wolność po ukończeniu osiemnastego roku życia. Grados oraz pozostali zebrani zgłaszają stanowczy sprzeciw.

Na plantacji Nicolasa zostają znalezione zwłoki dwóch niewolników, pochodzących z rancza Granadosa. Nicolás składa wizytę sąsiadowi, żeby domagać się wyjaśnień, lecz ten lekceważy go. Miguel prosi Victorię, żeby nie zdradzała przed nikim swojej prawdziwej tożsamości, dopóki nie opracują dobrego planu ucieczki. Markiza oznajmia Adeli, że może dobrowolnie pytać ją o co zechce, gdyż nie ma niczego do ukrycia. Mówi jej również, że talizman, który znalazła w jej pokoju jest pamiątką po Lorenzie, jej mamce. Miguel konsultuje się z Indianinem w kwestii opuszczenia regionu i pyta go o wysokość zapłaty za zorganizowanie przeprawy. Nicolás wręcza markizie klejnoty na znak, że wszystko, co posiada, w tym niewolników, należą także do niej. Miguel pyta Rosę, czy zechciałaby uciec z nim gdzieś daleko. Dziewczyna ochoczo odpowiada, że tak.

Isabel złości się na Rosę o to, że chce odejść z domu po ukończeniu osiemnastu lat. Próbuje wpłynąć na ojca, żeby już teraz przepędził ją na cztery wiatry. Rosa wspomina Tomásowi o propozycji Miguela. Wyznaje mu również, że jest w nim zakochana. Jeden z niewolników imieniem Sabas lada dzień skończy osiemnaście lat, lecz odrzuca prawo do wolności i proponuje Nicolásowi, że jeśli go zatrzyma, będzie dla niego pracował za dwóch. Tobias, sługa Angeli, zostaje zabity. Marquez oraz pozostali gospodarze poddają wątpliwości tajemniczą śmierć mężczyzny i dopatrują się w tym działania Grandosa. Ten jednak tłumaczy się, że jako pierwszy stracił dwoje niewolników. Granados, Arturo i jego syn postanawiają na własną rękę zapobiec śmierci kolejnych niewolników. Nicolás pyta ich, dlaczego pominęli go w swoich planach. Markiza pragnie wybrać się na przejażdżkę konno. Adela wypomina jej, że powinna zająć się przygotowaniami do ślubu. Victoria zbywa ją wymówką i spieszy na spotkanie z Miguelem, który ma jej asystować podczas jazdy.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 13: Miguel obwiniony o śmierć Rosy

W 13. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Rosa zostaje zabita. Tomás obwinia Miguela o śmierć dziewczyny. Emisja 21 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls

Miguel i Victoria wybierają się na wspólną przejażdżkę konno. Spędzają razem dzień na konsumowaniu swojej miłości oraz snuciu planów o podróży do Riohacha. Nicolás zabiera Sabasa i Rosę, parę niewolników, którzy niebawem otrzymają wolność, na spotkanie z Granadosen oraz pozostałym posiadaczom ziemskimi. Za jego zgodą zarówno Rosa jak i Sabas zostają zabici. Isabel rozpacza z powodu zniknięcia Rosy. Nicolás bagatelizuje problem przed rodziną. Hilaria powtarza panom, że słyszała, jak Miguel proponował Rosie wspólną ucieczkę.

Grupa niewolników znajduje zwłoki Rosy w trakcie drogi do pracy. Milagros lamentuje nad zmarłą. Nicolás wypytuje Miguela o rzekomą propozycję, którą złożył Rosie, gdy pojawiają się niewolnicy i przynoszą ciało dziewczyny. By nie wzbudzać podejrzeń przed Adelą, markizą i Remedios, mężczyzna zgrywa przejętego i oświadcza, że doszło do niewybaczalnej tragedii. Isabel nie przyjmuje do wiadomości, że Rosa nie żyje. Nicolás zezwala niewolnikom na poszukiwania śladów, które mogłyby wskazać im zabójcę Rosy. Milagros ogarnia złość i pragnie pomścić śmierć Rosy, zabijając białego człowieka.

Victoria nie na żarty obawia się o życie Tomása i Milagros. Jest zdecydowana uciec razem z nimi w dniu ślubu, tak jak zaplanowała to z Miguelem. Nicolás zezwala na wyprawienie pogrzebu Rosy i zapewnia o swojej obecności. Victoria pragnie mu towarzyszyć. Tomás obwinia publicznie Miguela o śmierć Rosy. Wytyka mu, że z niej zakpił i nie zjawił się na umówionym spotkaniu. Miguel wszystkiego się wypiera. Victoria odchodzi niezadowolona…

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 14: Victoria zostaje otruta

W 14. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Victoria wypija herbatę z trucizną przygotowaną przez Milagros. Emisja 22 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls

Nicolás przeprasza Victorię za scenę kłótni Miguela z Tomásem, której była świadkiem. Ona przyjmuje przeprosiny oraz zgadza się na kontynuowanie przygotowań do ślubu. W jednym z miasteczek grupka czarnoskórych atakuje białych, obrzucając ich pomidorami i kamieniami. Márquez wprowadza zakaz poruszania się po ulicach. Granados sugeruje zwiększenie ochrony na hacjendach. Później on, Nicolás, Arturo, Jaime i López zbierają się, żeby debatować nad przerwaniem mordu czarnych w obawie o to, że zostaną zdemaskowani.

Milagros zdobywa zioła potrzebne do przygotowania trucizny. Rodzina i przyjaciele Rosity kontynuują uroczystości pogrzebowe. Isabelita pociesza zrozpaczonego Tomása. Victoria i Miguel rozmawiają na temat zarzutów Tomása. Miguel wyjaśnia markizie, że doszło do nieporozumienia. Przyznaje się, że dawniej uwodził inne kobiety, ale jeszcze przed jej powrotem się zmienił. Victoria przyjmuje jego wyjaśnienia i całuje go. Ojciec Octavio odprawia modlitwę nad grobem Rosity. Tomás prosi o zgodę na pogrzebanie jej według ich tradycji. Victoria oświadcza ojcu Octaviowi, że pomimo żałoby po śmierci Rosity, nie zostaną wstrzymane przygotowania do ślubu. Stawia również pewne wymagania, takie jak zorganizowanie orszaku ślubnego, które ten zobowiązuje się spełnić.

Hilaria podaje Victorii herbatę z trucizną przygotowaną przez Milagros. Markiza wypija ją i prosi Hilarię, żeby wezwała Milagros i Tomása, albowiem chce żeby znaleźl się w orszaku, który będzie towarzyszył jej w drodze go kościoła. Tomás widzi, jak Milagros wybiega z domu. Zatrzymuje ją i zmusza do mówienia. Ona przyznaje się do otrucia markizy. Miguel znajduje ich razem i zabiera do Victorii. W drodze do kościoła Victoria wyjawia Tomásowi i Milagros swoją prawdziwą tożsamość. Milagros wpada w rozpacz, gdy uświadamia sobie, że otruła własną siostrę. Victoria pluje krwią i traci przytomność. Tomás woła na pomoc Nicolása. Ten wzywa do chorej lekarza. Tymczasem Milagros próbuje znaleźć antidotum na truciznę, żeby ocalić życie Victorii.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 15: Isabel ucieka z hacjendy


W 15. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Isabel opuszcza hacjendę. Miguel i Milagros ratują Victorię. Emisja 25 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls

Nicolás i Adela są zaskoczeni postawioną przez lekarza diagnozą o otruciu Victorii. Milagros i Miguel szukają nad rzeką antidotum na truciznę. Adela rozkazuje Hilarii wyczyścić dom oraz wyrzucić jedzenie, a Nicolás opróżnić całe zapasy wody. Victoria ma wysoką gorączkę. Lekarz próbuje uratować jej życie. Nicolás stara się docec, co jadła markiza przed pójściem do kościoła. Niewolnik donosi mu, że Victoria dostała cukierki od Eugenii.

Jaime odtrąca Isabel, czym doprowadza ją do płaczu. Nicolás obwinia Eugenię o otrucie markizy. Kobieta uważa, że jego zarzuty to znak, że zakochał się w markizie. Adela rozkazuje spalić amulet, który Lorenza podarowała Victorii. Tomás wykonuje jej polecenie, ale później wyjmuje przedmiot z ognia i bacznie mu się przygląda. Isabel ma dość samotności. Pakuje walizkę i niepostrzeżenie opuszcza dom, by udać się na plantację.

Miguel wznieca pożar, żeby dostać się na hacjendę i podać Victorii antidotum. Arturo nakrywa go w pokoju markizy i uderza. Nicolás postanawia ukarać Miguela. Victoria odzyskuje siły. Milagros prosi ją o wybaczenie. Isabela poznaje młodego wieśniaka imieniem Gabriela. Ukrywa przed nim swoją prawdziwą tożsamość – przedstawia się jako Rosita i mówi, że przybyła z daleka, dokąd nie chce wracać.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 16: Miguel odnajduje Isabel

W 16. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Victoria dowiaduje sie, że jest córką rodziny Quintero. Emisja 26 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls

Trwają poszukiwania Isabel. Nicolás rozkazuje Trinidad sprawdzić, czy jego córka ukryła się na plantacji albo w lesie. Tymczasem poszukiwana zostaje przyjęta, razem z przypadkowo spotkanym nieznajomym, na innym ranczu. Jesús, muzyk z rancza, bierze ją za żonę Gabriela. Ten wmawia mu, że są rodzeństwem. Następnego dnia Jesús zabiera ich do domu swojej siostry, Manueli. Victoria dowiaduje się od Nicolása o zniknięciu Isabel. Ponadto czyni wyrzuty Adeli z powodu talizmanu.

Morrales pokazuje niewolnikom zdjęcie Isabel i obiecuje nagrodę za znalezienie dziewczyny. Candela wspomina mu o grupie bandytów, która mogła ją porwać. Ana mówi Miguelowi, że widziała Isabel na ranczu. Ten biegnie ją odnaleźć. Gabriel domyśla się, że Isabel ukryła przed nim swoją prawdziwą tożsamość i prosi o wyjaśnienia. Ona raduje się na wieść, że jest poszukiwana, ale deklaruje niechęć do powrotu do „Edenu”. Victoria poznaje swoje korzenie – Tomás zdradza jej bowiem, że jest córką rodziny Quintero, zabitej z rozkazu Nicolása, i prawowitą dziedziczką hacjendy. Następnie dzieli się zdobytą informacją z Remediom i planuje powtórzyć ją także Miguelowi.

Granados zmawia się z Lópezem, Arturem i Jaime przeciwko Miguelowi. Nicolás odnajduje córkę. Błędnie myśli, że Gabriel ją zgwałcić i zamierza się z nim rozprawić, oddając go w ręce generała Márqueza. Jesús i Manuela są gotowi zeznawać na korzyść Gabriela. Márquez dowiaduje się, że Gabriel zdezerterował. Isabel nie jest zadowolona z powrotu na hacjendę. Zarzuca Adeli i Nicolásowi, że ją okłamywali w sprawie choroby. Nicolás dziękuje Miguelowi za odnalezienie jego córki.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 17: Miguel zostaje zaatakowany przez Jaimego

W 17. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Jaime próbuje zabić Miguela. Remedios odwołuje wyjazd do Hiszpanii. Emisja 27 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls

Alonso kwestionuje decyzję ojca o bezprawnym uwięzieniu Gabriela. Márquez wyjaśnia mu, że uwięziony jest dezerterem wojennym. Alonso mimo wszystko zobowiązuje się mu pomóc. Granados, Arturo, Jaime i López omawiają plan zabicia Miguela. Victoria oferuje Isabel swoją przyjaźń i tym sposobem zdobywa jej zaufanie. Remedios nie zgadza się z decyzją Victorii o zemście na rodzinie Parreño. Proponuje jej, żeby wróciła do wcześniejszych zamiarów, ale ona się nie zgadza. Pragnie bowiem oswobodzić wszystkich niewolników i radzi przyjaciółce, żeby wróciła do Hiszpanii, jeśli nie chce oglądać tego, co zrobi.

Arturo upewnia się, że Isabel jest dziewicą i uspokaja rozgniewanego Nicolása. Victoria z bólem serca przysłuchuje się Nicolásowi, gdy ten przedstawia niewolnikom swoją córką Isabel, jedyną spadkobierczynię jego ziem. Miguel zostaje mianowany nowym zarządcą. Nicolás okłamuje Victorię co do sposobu, w jaki posiadł hacjendę. Ona konfrontuje jego wersję z tą opowiedzianą przez Tomása i odkrywa jego kłamstwo. Alonso uwalnia Gabriela oraz oferuje mu uczciwą pracę. Niewolnicy cieszą się z awansu Miguela. Trinidad namawia Miguela, żeby wykorzystał szansę by im pomóc, ale on nie chce nadużywać zaufania Nicolása.

Granados zleca Arturowi zabicie Miguela. Jaime prosi Artura, żeby pozwolił mu wykonać to zadanie. Miguel mówi Tomásowi i Milagros, że chce pomóc Victorii, żeby ona zabrała ich tam, gdzie będa mogli cieszyć się wolnością. Remedios oznajmia Victorii, że nie wróci do Hiszpanii. Jaime próbuje zabić Miguela. Po niecelnym strzale, mężczyźni stają ze sobą twarzą w twarz i zaczynają się bić. Miguel uderza Jaimego kamieniem w głowę i pozbawia przytomności. Przerażony myślą, że go zabił, ucieka.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 01 maj 2016         0 Komentarzy · 109 Czytań · Drukuj
 
 
"Moje serce bije dla Loli". Nowa telenowela od 16 maja w TV Puls!
Premiery w Polsce


TV Puls przygotowuje się do premiery nowe telenoweli. Już 16 maja na antenę stacji trafi telenowela amerykańskiego giganta Telemundo Internacional pt. "Moje serce bije dla Loli" (org. "Mi Corazón Insiste… en Lola Volcán). W rolach głównych Jencarlos Canela oraz Carmen Villalobos.

Lola i Andres poznali się jako dzieci i od tamtej pory łączy ich miłość. Zakochani do szaleństwa, nie widzą świata poza sobą. Wierzą, że ich uczucie przezwycięży wszystkie przeciwności losu.

Na drodze staje im jednak ojciec Andresa - Marcelo, który doprowadza do rozdzielenia zakochanych. Lola trafia do więzienia na kilka lat. Nie chce, by ukochany czekał aż wyjdzie na wolność. Odtrąca go. Jednak ich miłość okazuje się na tyle silna, że rozstanie tylko ją wzmacnia. Niestety, Lola i Andres nie mogą zaznać szczęścia. Ciągle ktoś staje na ich drodze…ŹRÓDŁO: telemagazyn.pl
Dodał:  Wiola dnia 29 kwiecień 2016         0 Komentarzy · 107 Czytań · Drukuj
 
Strona 2 z 480 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Facebook
Reklamy
Ankieta
Twoja ulubiona telenowela z obecnie emitowanych to:

Odmienić los

Oblicza miłości

Moja nadzieja

Zranione uczucia

Włoska narzeczona

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Wiola
16.05.2016
Niestety nie wiem :/

Mayte
14.05.2016
Ale na internecie bo nie dam rady oglądać w telewizji?

Wiola
09.05.2016
Soy Luna od 16 maja o godz. 18:00 na kanale Disney Channel

Mayte
08.05.2016
A ten nowy film z Tini będzie w lipcu w polskich kinach ?? I gdzie na necie mogę darmowo obejrzeć soy luna ? Proszę o odpowiedz

Wiola
14.04.2016
poszukać innego źródła informacji...

Wiola
14.04.2016
dom, rodzinę dla których też muszę znaleźć czas. Myślę, że czytelnicy którzy są ze mną od dawna to rozumieją, Ty jesteś tu zaledwie miesiąc a już masz jakieś pretensje i roszczenia. Zawsze możesz posz

Wiola
14.04.2016
greenscape stronę prowadzę od wielu już lat i jest to moje hobby. Nikt mi za to nie płaci, nie mam z tego żadnych korzyści, poświęcam jej maksimum czasu wolnego, ale jak każdy mam swoje życie, prace,

greenscape
14.04.2016
No stóp ! Stare te artykuły ! W tym latinowoodzie ! To wszyscy śpią ! Czy jak!!

Wiola
01.04.2016
Ale ten czas szybko leci :/

greenscape
01.04.2016
Facundo Arana za 6lat suknie mu 50 lat!

Archiwum
Top Site
AlfonsoHerrera.pl egoistki.blogspot.com Elizabeth Gutierrez MaitePerroniBeorlegui.pl Świat Latino Telenovelas y Revista
Prawa Autorskie
Świat Latinowoodu Bez Tajemnic jest stroną tworzoną dla fanów. Nie mam prywatnego kontaktu z gwiazdami latino. Teksty są objęte prawami autorskimi, więc prosimy o nie kopiowanie ani przywłaszczanie cudzej pracy, jeśli chcesz skorzystać z jakiegoś fragmentu strony - daj credit. Dziękuje. Copyright © 2011-2014
Katalog stron Mark1

Copyright © 2011-2015

15,155,078 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie